Rejsy - pomysł na wymarzoną podróż poślubną

Rejsy to bez wątpienia jeden z najbardziej romantycznych pomysłów na podróż poślubną. Żegluga wzdłuż egzotycznego wybrzeża, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz aura przygody sprawią, że spędzone na jachcie chwile na zawsze pozostaną w pamięci nowożeńców. Co więcej, rejsy mogą się stać początkiem nowej, wspólnej pasji, która będzie towarzyszyć młodej parze przez całe życie stając się tym samym płaszczyzną dla nawiązania wzajemnego porozumienia i umocnienia relacji.

Rejsy – luksus i przygoda

Rejsy, wbrew pozorom, nie wymagają rezygnowania z udogodnień z jakich słyną najlepsze nadmorskie kurorty. Wręcz przeciwnie! Nowoczesne jachty to po prostu kwintesencja luksusu! Komfortowe kajuty, eleganckie łazienki, mesa oraz przestronny salon zapewniają wszystko, co jest potrzebne dla spędzenia romantycznych chwil. A idealnym dopełnieniem całości jest przestronny pokład do wyłącznej dyspozycji pasażerów. Można się na nim opalać, popijać zimne drinki lub po prostu podziwiać mijane krajobrazy.

Warto tu też wspomnieć o chyba największym z perspektywy nowożeńców atucie jachtu, czyli niemożliwej do osiągnięcia na lądzie atmosferze intymności. Na jachcie bowiem nie trzeba się tłoczyć w sąsiedztwie innych plażowiczów, jedynymi towarzyszami jest załoga, która, posiadając bogate doświadczenie w swojej pracy, pomoże w stworzeniu niezapomnianej, romantycznej atmosfery.

Zwiedzanie

Rejsy to nie tylko żegluga w stronę zachodzącego słońca i czas spędzany na pokładzie. To również okazja do zwiedzenia nadmorskich miasteczek oraz wielu plaż i zatoczek niedostępnych lub bardzo trudno dostępnych od strony lądu. Jacht codziennie zawija do innego portu, gdzie pasażerowie mogą zwiedzać urokliwe uliczki, galerie czy muzea.

Miłośnicy nowych smaków będą tu mieli okazję spróbować specjałów lokalnej kuchni, zrobić zakupy na miejscowych targach lub w niewielkich, klimatycznych sklepikach. Jeśli natomiast chodzi o wybór najlepszego na spędzenie wieczoru miejsca, to wszyscy członkowie wyprawy będą mogli w tej kwestii liczyć na pomoc skippera. Ten, znając wszystkie porty jak własną kieszeń z przyjemnością wskaże im najlepsze kawiarnie, restauracje i inne atrakcje, również te nieznane większości turystów.

Coś dla aktywnych

Wakacje pod żaglami to nie tylko błogie leniuchowanie na plaży i spokojne spacery po portowych starówkach. To również okazja do spróbowania całej gamy sportów wodnych, począwszy od nurkowania, nart wodnych czy windsurfingu, poprzez kitesurfing czy paralotniarstwo, aż do raftingu czy kajakarstwa. W większości nadmorskich miejscowości znajdują się specjalistyczne szkółki połączone zwykle z wypożyczalniami sprzętu, gdzie można skorzystać z lekcji u wykwalifikowanych instruktorów i pod ich czujnym okiem postawić pierwsze kroki w wybranej dyscyplinie.

Rejsy i magiczna Chorwacja

Jak radzie przedstawiciel serwisu Rejsomat,pl, jedną z ciekawszych opcji jeśli chodzi o rejsy jest Chorwacja. Wybrzeże Adriatyku słynie bowiem ze stabilnej, słonecznej aury, dzięki czemu, jadąc tam w sezonie, mamy niemal stuprocentową pewność natrafienia na sprzyjającą pogodę.

Ponadto kultura tego kraju kształtowała się pod wpływem kilku innych tradycji, między innymi kultury europejskiej, śródziemnomorskiej i wschodniej, co wpłynęło na wyłonienie się wielu ciekawych zwyczajów, powstanie imponujących zabytków oraz na zróżnicowanie i wysokie walory lokalnej kuchni.

Wreszcie, Chorwacja to jeden z najlepszych kierunków dla wszystkich miłośników flory i fauny. Ogromna ilość rezerwatów i parków, gdzie można podziwiać bez mała cztery tysiące gatunków roślin i prawie tyle samo gatunków zwierząt czynią ten kraj jednym z najlepiej zachowanych ekologicznie obszarów w Europie.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz