Przydatne skróty na klawiaturze

Praca w przy komputerze, czasem potrafi dać nieźle popalić. Ciągłe odrywanie dłoni od klawiatury w celu skopiowania przydatnego fragmentu tekstu, czy też dokonania wydruku, prowadzi w dłuższym okresie do frustracji.

Na szczęście komputery to urządzenia, które zostały stworzone, aby ułatwiać nam życie i pracę, dlatego też ich algorytmy zostały wyposażone w szereg skrótów klawiszowych, które pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju czynności, bez konieczności odrywania dłoni od klawiatury.

Praca z tekstem

Tworzenie tekstów, redagowanie dokumentów czy też innego rodzaju praca z tekstem wymaga kopiowania, wklejania, wycinania oraz wydruku danych treści. Te skróty pozwala wykonać wszystkie czynności bez łapania za myszkę, w trakcie ich używania, należy jednocześnie przyciskać dwa klawisze na klawiaturze:

  • CTRL + C - skrót ten pozwala na skopiowanie dowolnie wybranego tekstu
  • CTRL + V - skrót ten jest przeciwieństwem powyższej sekwencji i pozwala na wklejanie tekstów i obrazów do plików
  • CTRL + X wycina zaznaczony obszar tekstu, pozwalając go przenieść poprzez wklejenie do innego dokumentu.
  • CTRL + P skrót ten pozwala w szybki sposób otworzyć okno drukowania dokumentu
  • CTRL + Shift pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że w trakcie redagowania treści dokumentu po wpisywaniu litery “y” na ekranie ukazywała się litera “z”. Użycie wymienionej kombinacji znaków pozwala przywrócić poprawne ustawienia na klawiaturze.
  • CTRL + A chcesz skopiować cały tekst, jednak jego objętość to kilkadziesiąt stron, co oznacza, że w przypadku tradycyjnej metody musiałbyś, poświęcić kilkadziesiąt minut na zaznaczanie treści. Wystarczy nacisnąć podaną sekwencję, aby cała treść została w sekundę zaznaczona.
  • Alt + Tab ten skrót pozwala za pomocą kliknięć Tabem na przełączanie się po otwartych aplikacjach w systemie Windows. Dzięki niej nie musimy już tracić czasu na poszukiwaniu zminimalizowanego okna na komputerze.
  • Windows + L skrót ten jest niezwykle przydatny, kiedy pracujemy nad ważnym zadaniem i nie chcemy, aby ktokolwiek po odejściu od komputera siadał do niego. Pozwala on w szybki sposób wylogować się systemu, zabezpieczając tym samym komputer na czas naszej nieobecności.

Te i więcej skrótów dostępnych na https://lenovozone.pl/blog/skroty-klawiszowe-dla-graczy/ niezwykle ułatwiają codzienną pracę z komputerem, warto się z nimi zapoznać i usprawnić swoje działania.

Artykuł zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz