Pierścionki zaręczynowe z szafirem i ich symbolika

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowa biżuteria, która zostaje pamiątką na całe życie. Moment wręczenia pierścionka to wydarzenie pełne emocji, które zostaje zapisane w życiu każdej pary. Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to niezwykle trudna decyzja, przed którą musi stanąć przyszły pan młody. Dlaczego warto wybrać pierścionki z szafirem?

Niemal każdy salon jubilerski oferuje bardzo bogatą kolekcję pierścionków zaręczynowych, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać bardzo do siebie podobne, dlatego nie łatwo wybrać ten jedyny. Przed zakupem jakiejkolwiek biżuterii w tym pierścionka zaręczynowego, należy zastanowić się nad osobistymi preferencjami przyszłej panny młodej. Ważne aby pierścionek pasował do jej stylu oraz wyglądu, a jednocześnie przekazywał uczucia. W tym z pewnością pomoże odpowiedni kamień szlachetny.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór oraz kupno właściwego pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie dla każdego mężczyzny. Jaką biżuterię wybrać i przede wszystkim jak zorganizować jego kupno, aby przyszła narzeczona niczego się nie domyśliła?

>> Zobacz ofertę sklepu Roren.pl

Pierścionek zaręczynowy to pamiątka na całe życie i jego właścicielka, będzie go nosiła codziennie. Warto zatem zadbać o to, aby biżuteria wpadła w jej gust. Różnorodność pierścionków oraz kamieni jest na rynku zaskakująca. Zaczynając od wzorów klasycznych, po retro czy awangardowy. Najważniejsze, aby pierścionek był dopasowany do jej stylu. W tym celu warto przyjrzeć się biżuterii obecnie noszonej przez kobietę i zdefiniować jej uniwersalny styl. Mało, który mężczyzna zna rozmiar palca swojej wybranki. Jak go poznać? Wystarczy zabrać ze sobą aktualnie noszony pierścionek kobiety do salonu jubilerskiego. Jak przekonują specjaliści, należy wybrać nieco większy rozmiar pierścionka, który bez trudu zmieści się na palcu. Późniejsze zmodyfikowanie wielkości pierścionka jest oczywiście możliwe.

pierścionek z szafirem

Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym?

Istnieje wiele przesądów dotyczących pierścionka zaręczynowego jak i samej uroczystości ślubu. Jednym z nich jest przesąd mówiący o tym, że na pierścionku zaręczynowym nie powinny pojawić się perły, które podobno zwiastują smutek oraz cierpienie. Jakie kamienie są według przesądów nieszkodliwe? Są to: szafiry, rubiny, ametysty, topazy, diamenty itd.

Szafir i jego symbolika

Szafir to dosyć rzadki minerał, który jest niebieską odmianą korundu. Uwielbiany jest przez kobiety ze względu na swój intensywny kolor. Jubilerzy cenią ten minerał za jego trwałość. Zdecydowana większość szafirów ma nasyconą, ciemnoniebieską barwę, choć można znaleźć je również w wersji białej, szarej czy zielonej.

Niektórzy podczas wyboru pierścionka zaręczynowego kierują się symboliką kamienia. Co ciekawe, biżuteria z szafirami posiada bardzo bogatą historię w jubilerstwie. Podobno symbolizuje sprawiedliwość, prawdę oraz ochronę przed nieszczęściami. Co więcej, książę Karol podarował księżnej Dianie właśnie pierścionek zaręczynowy z szafirem. Uważany jest za amulet, który przynosi szczęście w małżeństwie. Najbardziej cenione są szafiry w kolorze bławatkowym, które pochodzą z Tajlandii, Birmy i Kaszmiru.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz