Panele dekoracyjne redukujące hałas

Panele dekoracyjne, umieszczone na całej ścianie lub na pewnym jej obszarze, są atrakcyjnym urozmaiceniem aranżacji wnętrz mieszkań prywatnych, biur, restauracji i wielu innych lokali użytkowych. Do ich produkcji wykorzystuje się rozmaite surowce naturalne i tworzywa sztuczne. Niektóre z nich są jedynie ozdobą, inne spełniają dodatkowe funkcje. Co, poza efektownym elementem wystroju wnętrz,  dają panele dekoracyjne EHO Muteboards?

Panele dekoracyjne z surowców naturalnych

Wiek XXI przyniósł ze sobą cywilizacyjną tęsknotę człowieka za przyrodą. Po latach otaczania się przedmiotami z tworzyw sztucznych przychodzi czas na refleksję i powrót do surowców naturalnych, których produkcja nie wywiera niszczycielskiego wpływu na ekosystem. Wszechobecne niegdyś plastikowe ozdoby powoli odchodzą do lamusa.

Aktualne trendy w dziedzinie wyposażenia wnętrz lansują wykorzystywanie takich materiałów jak konopie, wiklina, skóra bambus, czy minerały. Tendencja ta dotyczy również paneli dekoracyjnych. Obecnie jednym z najpopularniejszych surowców do zabudowy ścian, który towarzyszy ludzkości od zarania dziejów jest drewno.

Dekoracyjne panele drewniane

Powstające z drewna panele charakteryzują się unikalną fakturą. Usłojenie drewnianej włókniny pod warunkiem, że nie jest mazerowane, nie powtarza się nigdy. Drewniane motywy na ścianach, wnoszą do pomieszczenia ciepłą obecność, będąc przeciwwagą dla dominacji wszechobecnej technologii i powtarzalności współczesnych konstrukcji. Naścienne moduły wykonane z drewna, poza walorami ozdobnymi mają również inne pożyteczne właściwości. Dobrym na to przykładem są panele dekoracyjne EHO Muteboards.

Panele drewniane EHO Muteboard

Trójwymiarowe panele drewniane EHO charakteryzują się oryginalnym wzornictwem. Doskonale komponują się z wystrojem współczesnych, jak i rustykalnych wnętrz. Drewno ma właściwości izolacyjne, co wpływa korzystnie na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem, a unikalna faktura płyt jest nieprzypadkowa. Takie ukształtowanie modułów pełni funkcję dźwiękochłonną.

Akustyczne panele EHO 3D

Hałas jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem wszechobecnym, a cisza towarem deficytowym. Nie są to jedynie dźwięki o wysokim natężeniu, ale wszelkie odgłosy odbierane przez uszy jako uciążliwe. W niedostosowanym akustycznie biurze, w którym odgłosy stukających obcasów, warkot maszyn i dzwonki telefonów, odbijają się echem od ścian, trudno się skoncentrować i pracować wydajnie.

Podobnie posiłek spożywany w nieodpowiednio wygłuszonej restauracji, w której dźwięczący odgłos talerzy i sztućców miesza się z gwarem rozmów, nie jest zbyt atrakcyjny. Instalacja na ścianach lub suficie akustycznych paneli drewnianych, może korzystnie zredukować niechciane odgłosy, tworząc przyjazne akustycznie środowisko pracy lub relaksu.

Dekoracyjne panele akustyczne EHO Muteboards powstały dzięki owocnej współpracy firmy DeDe Furniture będącej ich producentem, a inżynierami z Katedry Mechaniki i Wibroakustyki AGH. Po wielu testach udało się opracować innowacyjną formułę drewnianych modułów ściennych, które mają za zadanie rozpraszać oraz pochłaniać niepożądany hałas. Ich montaż nie wymaga specjalnych umiejętności i bazuje na opatentowanym przez firmę systemie metalowych stelaży mocowanych bezpośrednio do ściany.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz