Niania - rozwiązanie dla każdej mamy

Niania, żłobek a może babcia? Przed takim dylematem staje wiele mam, które chcą zapewnić swoim dzieciom, jak najlepszą opiekę. Nie jest to z pewnością łatwy wybór, ale zestawiając obok siebie wady i zalety poszczególnych rozwiązań, można zdecydować się na najlepsze z możliwych. Jak wybrać?

Jak wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda rodzina jest inna, ma różne preferencje, poglądy, pracę i relacje miedzy sobą. Jedni zdecydowanie przychylą się do opcji wysłania dziecka do żłobka, a inni wybiorą babcię, jako najlepszą na świecie opiekunkę dla ich maluszka. Niania z kolei zyskuje sobie coraz szersze grono wielbicieli, ma dużą przewagę nad żłobkiem czy przedszkolem, ponieważ w takich placówkach dziecko nie jest taktowane jednostkowo. Fakt, ma dobrą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ale nie może liczyć na większe zainteresowanie. Tymczasem młody człowiek musi być obserwowany i „rozczytywany” przez rodziców, ale też przez wychowawcę, którym może być niania. To dzięki dopasowaniu zasad wychowania do wrażliwości i charakteru dziecka można osiągnąć satysfakcjonujące efekty wychowawcze.

Gdzie szukać niani?

Możliwości jest dużo. Najlepiej działa marketing szeptany, kiedy dowiadujemy się od kogoś przez kogoś itd., że jedna pani jest cudowną kobietą i jest bardzo dobrą opiekunką. Warto też popytać znajomych, rodzinę, prześledzić fora internetowe, na których mamy chwalą się swoimi doświadczeniami wychowawczymi. Niani warto szukać także przez ogłoszenia znajdujące się w gazetach, mediach społecznościowych, portalach z pracą, czy w agencjach pośredniczących. Wpisanie w wyszukiwarkę hasła: „Niania w Warszawie” wygeneruje różne linki, które poprowadzą do ogłoszeń z Warszawy. Na przykład na stronie niania.pl można znaleźć nie tylko mnóstwo kandydatek na opiekunkę do dziecka, nawiązać z nimi rozmowę telefoniczną, a później ewentualnie umówić się na spotkanie. Można też liczyć na fachowe doradztwo personalne w zakresie doboru odpowiedniej osoby. Przeglądanie profili kandydatek może być pierwszym ważnym krokiem w wyborze wspaniałej opiekunki, która nie tylko zajmie się dzieckiem, ale też podejdzie do sprawy kreatywnie i z pasją.

Dobra niania, czyli jaka?

Szukając odpowiedniej kandydatki na nianię, trzeba wziąć pod uwagę jej cechy osobowościowe. Owszem, doświadczenie jest często kluczową sprawą, ale nie zawsze. Niektóre młode kobiety, które dopiero zaczynają swoją pracę zawodową, mają dużo zapału i pomysłów, które chętnie wykorzystują w pracy. Dobra niania musi być empatyczna, być osobą kochającą swoją pracę, a nie szukającą tylko łatwego zarobku. Trzeba też dopasować się mniej więcej charakterologicznie, a często też światopoglądowo, ponieważ opiekunka staje się po części członkiem rodziny. Niedopasowanie się w tej kwestii może skutkować złą współpracą, nieporozumieniami i innym spojrzeniem na wychowanie dziecka.

Powierzenie opieki nad dzieckiem w ręce babci nie zawsze jest możliwe. Dlatego warto zdecydować się na nianię i zobaczyć, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz