Nasiona konopi - jakie jest ich zastosowanie?

Człowiek zna konopie od tysięcy lat. Były one stosowane w przemyśle, medycynie, do żywienia zwierząt czy do pomocy człowiekowi. Nasiona konopi można stosować na różne sposoby, a poniżej znajduje się kilka propozycji, bo wszystkich nie są się po prostu wymienić – jest ich tak wiele. Sprawdź, co mówią specjaliści z seeduniverse.eu

Do kolekcjonowania

Kolekcjonowanie nasion marihuany jest ciekawe i interesujące. Dzięki temu nie doprowadzi się do sytuacji, że któryś z gatunków zaginie. W swojej kolekcji można posiadać naprawdę wiele rodzajów tych nasion, a każdy z nich będzie inną odmianą genetyczną. Można kolekcjonować nowe rodzaje, aby wciąż zwiększać zapasy na różne gatunki genetyczne tych roślin.

Dana odmiana konopi jest zachowywana, ponieważ zachowuje się jej kod genetyczny.

Jako pokarm dla ptaków

Nasiona konopi są świetnym sposobem na zapewnienie pożywienia kanarkom i papugom. Te ptaki bardzo je lubią, prawdopodobnie zdając sobie sprawę z tego, że zawierają wiele składników odżywczych.

Jako przynęta na ryby

Nasiona konopi to idealny sposób na zwabienie ryb. Złapią się na nie karpie, amury, płocie, brzany i liny. To dlatego, że ryby po prostu lubią smak nasion konopi. Taki sposób wapienia ryb zalecany jest wszystkim wędkarzom – na pewno zobaczą oni świetne efekty.

Jak zrobić taką przynętę z nasion konopi? Nasiona konopi należy zalać wodą w ilości stosunkowej 1:4. W takim stanie należy przetrzymać mieszankę przez 24 godziny. Namoczone nasiona trzeba doprowadzić do wrzenia i tak gotować przez pół godziny. Po jakimś czasie nasiona konopi zaczną pękać i wtedy ukażą się białe kiełki. Wtedy można mieć pewność, że przynęta jest gotowa. Zawartość należy odcedzić, a następnie wypłukać zimną wodą. Wodę z gotowania można jeszcze wykorzystać do rozrabiania przynęty. Te większe nasionka mogą być przynętą samą w sobie – można je od razu założyć na haczyk, a te mniejsze pogniecione albo zmienione posłużą jako dodatek do przynęty. Po częstym robieniu przynęty wędkarze przyjmują własne sposoby na jej przygotowanie.

konopie siewne

Nasiona konopi - właściwości

Nasiona konopi mają dużo wartości odżywczych – zarówno dla zwierząt, ptaków, jak i ludzi. Warto korzystać z ich właściwości. Zawierają w sobie dużo białka, które z kolei zawiera magnez, mangan, cynk, żelazo, ale nie ma tam nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Oprócz tego w nasionach znajdują się witaminy: B, E oraz kwasy nienasycone NNKT.

Tłuszcze Omega-3 i Omega-6

Jeśli do diety wprowadzi się zdrowe tłuszcze, to można cieszyć się długim życiem. Znajdują się one właśnie w ziarnach konopi. Można tam znaleźć niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, Omega-6, mające udowodniony wpływ na długie życie.

W kwasach Omega-3 i Omega-6 znajduje się bardzo dużo białek roślinnych, witaminy A, E, D, witaminy z grupy B, które są przeciwutleniaczami i zwalczają wolne rodniki. Oprócz tego przeciwutleniacze i sterole roślinne zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów – przede wszystkim raka sutka i okrężnicy, wyrównują poziom cukru i cukrzyków, wpływają na zdrowie układu trawiennego.

Naprawa DNA

Białka, których jest dużo w nasionach konopi, wpływają na naprawę uszkodzonego DNA. To dzięki temu, że zawierają albuminy i edestyny. Te pierwsze sprawiają, że tkanki są bardziej wytrzymałe, a te drugie za to, że nasiona konopi działają kojąco na stres i wzmacniają układ odpornościowy. Dodatkowo edestyny można znaleźć tylko w nasionach konopi. Rolę tutaj odgrywają także kwasy Omega-3 i Omega-6. Zostały tu umieszczone we właściwych proporcjach, dzięki czemu możliwe jest tak pozytywne działanie.

 

Więcej informacji znajdziesz na: bestbreed.com.pl

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz