Namierzanie telefonu - czy jest to możliwe?

W dzisiejszych czasach dzieci narażone są na coraz większe niebezpieczeństwo - wszystko za sprawą postępującej technologii i łatwiejszego dostępu dosłownie do wszystkiego. W trosce o ich dobro, rodzice często je kontrolują. Ciekawym rozwiązaniem dla opiekuńczego rodzica może okazać się namierzanie telefonu swojej pociechy. Lokalizator telefonu okaże się wybawieniem także w przypadku, w którym zgubimy swojego smartfona i będziemy chcieli dowiedzieć się, gdzie aktualnie się on znajduje. Zastosowań aplikacji jest wiele, a to, do jakich celów jej użyjemy, zależy wyłącznie od nas.

Jak działa namierzanie telefonu drugiej osoby?

Lokalizacja telefonu odbywa się poprzez odbiór danych z sygnału GPS nadajników BTS oraz adresu łącza WIFI. Należy jednak pamiętać, że w celu skorzystania z tej funkcji musimy zainstalować na smartfonie specjalną aplikację, która będzie naszym odbiornikiem. Bez niej nie mamy możliwości namierzenia telefonu. Równie ważnym czynnikiem jest fakt, iż smartfon musi być włączony.

Położenie telefonu ukaże się na mapie Google Maps. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że wyszukanie miejsca, w którym znajduje się smartfon, odbywa się z dokładnością do 1 metra, co świadczy o jego dużej precyzji.

Mimo, że sam proces jest skomplikowany, to aplikacje zajmujące się namierzaniem telefonu zostały skonstruowane tak, aby korzystanie z nich było dla użytkownika jak najbardziej intuicyjne.

i-mobi.pl - namierzanie telefonu dla wymagających

Strona i-mobi.pl jest innowacyjnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w niejednej sytuacji bez wyjścia. W ramach jednej opłaty możesz dodać nawet 100 numerów telefonu komórkowego i mieć je zawsze pod kontrolą. Jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników Androida.

Lokalizator jest uaktualniany co 5 minut, pokazując zmieniające się położenie śledzonej osoby. Usługa działa tylko w przypadku zarejestrowanych użytkowników. Aby wszystko działało jak najrzetelniej, potrzebne są liczne i rozbudowane narzędzia, tak więc nie ma się co dziwić, że zlokalizowanie smartfona jest możliwe po dokonaniu opłaty.

lokalizacja telefonu

Oprócz funkcji związanych z namierzeniem telefonu znajdziemy tutaj również usługę, która pobiera kopię SMS-ów oraz historię połączeń. Daje nam to pełny wgląd w zawartość smartfona, nad którym chcemy mieć kontrolę.

W przypadku próby namierzenia dziecka, taka kontrola jest uzasadniona, gdyż rodzice robią to w trosce o jego bezpieczeństwo. Jednak w wypadku, w którym zazdrosny chłopak czyta wiadomości swojej dziewczyny, bez wątpienia jest to już naruszenie prywatności drugiej osoby. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba mieć na uwadze przede wszystkim kwestie moralne.

Namierzanie telefonu - uwaga na oszustów!

Rozwój technologii i przejście dużej ilości usług do internetu zwiększyło również ilość oszustów, którzy w ten sposób próbują wyłudzić od nas pieniądze. Trzeba być na to wyczulonym i nie dać się zwieść atrakcyjnym opisom i wielkim obietnicom. W większości przypadku jest to po prostu forma wyłudzenia opłaty, z tytułu której nie mamy żadnych profitów.

Oszuści w celu zarobienia pieniędzy każą danej osobie wysłać SMS weryfikacyjny, bądź przelać na konto pewną opłatę za korzystanie z aplikacji. Kończy się to najczęściej tym, że po uiszczeniu płatności kontakt się urywa, a użytkownik nie dostaje tego, za co zapłacił. Z racji dużego zagrożenia takimi sytuacjami powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych rozwiązań. Przed skorzystaniem z aplikacji należy sprawdzić opinię o niej oraz przejrzeć fora związane z tematem namierzania telefonu.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz