Najlepsze filmy animowane Disneya Plus dla całej rodziny

W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku studio Disneya było znane z animowanych krótkich tematów, z takimi postaciami jak Myszka Miki, Kaczor Donald i inni. Jednak w 1937 roku Walt Disney postanowił zaryzykować i wypuścił na rynek pełnometrażowy film animowany. W rezultacie powstała Śnieżka i Siedem Krasnoludków, a świat filmu już nigdy nie będzie taki sam.  Teraz każdy może zobaczyć ogromną spuściznę tych filmów oglądając najlepsze filmy animowane Disneya Plus w niedawno uruchomionym serwisie streamingowym.

https://pinbook.pl/kino/artykuly/najlepsze-i-najpiekniejsze-bajki-disneya

Podczas gdy style animacji mogły się zmienić w ciągu ostatnich 80 lat, najlepsze filmy Disneya w tym gatunku są nadal bardzo rozrywkowe dla całej rodziny. To sprawia, że ta lista jest trudniejsza do zrobienia niż inne, ponieważ istnieje tak wiele wspaniałych filmów do wyboru. Jednak zrobimy, co w naszej mocy. Oto nasze wybory najlepszych filmów animowanych Disneya Plus. Przy okazji, umieściliśmy wszystkie filmy wykonane przez dział Pixar w Disney'u w ich własnej, osobnej liście.

Najlepsze filmy animowane Disneya Plus

1. Śnieżka i Siedem Krasnoludków

Walt Disney podjął ogromne ryzyko z tym filmem z 1937 roku. Nikt poza pionierem animacji nie przypuszczał, że ludzie będą siedzieć w teatrze i oglądać pełnometrażowy film animowany. Jednak Walt udowodnił, że wątpiący się mylą. Śnieżka i Siedem krasnoludków było, i nadal jest, niesamowitym osiągnięciem artystycznym. Sztuka animacji wiolonczelowej jest nadal doskonała. Nie stara się też cały czas być ładna. Ten film może robić się naprawdę ciemny, gdy zła królowa próbuje rozwalić Śnieżkę. Ten film wyznaczył formułę dla tak wielu filmów animowanych Disneya, które mają się pojawić, i nadal działa tak dobrze jak ponad 80 lat temu.

2. Fantasia

Trzy lata po Snow White, Walt Disney podjął kolejne ogromne ryzyko z Fantasia w 1940 roku. Ideą było wprowadzenie młodych ludzi do muzyki klasycznej poprzez stworzenie serii animowanych krótkich tematów. Każdy segment Fantasia inspirowany był muzyką klasycznych mistrzów, takich jak Bach, Beethoven i Strawiński. Najbardziej znanym segmentem jest "Czeladnik czarodzieja" (The Sorcerer's Apprentice). Znalazł się w nim Mickey Mouse, który ma swoje proste magiczne zaklęcie wymykające się spod kontroli. Końcowy rezultat zyskał mieszane recenzje, kiedy został wydany po raz pierwszy, ale od tego czasu został uznany za prawdziwe filmowe arcydzieło. Zawiera obrazy i animacje, które zostały już wcześniej wypróbowane.

Ostrzeżemy rodziców, że w Fantazji jest trochę mrocznych treści. W tym ostatnim odcinku, Noc na Łysej Górze, który przedstawia diabły i złe duchy. 

3. Kopciuszek

Kopciuszek był pierwszym dużym animowanym filmem Disneya, który powstał po zakończeniu II wojny światowej. Studio potrzebowało wielkiego hitu kasowego i wróciło do swoich śnieżnych korzeni na premierę tego filmu w 1950 roku. Historia dziewczyny, która została uciskana przez swoją ojczystą rodzinę, a następnie została księżniczką, była idealna dla zespołu animatorów Disneya. W rezultacie powstał bardzo rozrywkowy film, a co ważniejsze dla studia, był wielkim hitem kasowym.

4. Bambi

W poprzednich filmach Disneya były smutne chwile, ale żaden z nich nie był tak emocjonalny, jak to, co stało się sercem tego filmu z 1942 roku. Jeśli nigdy go nie widzieliście, bądźcie gotowi otrzeć z niego łzy. Bambi może zacząć się jako delikatnie wyglądająca opowieść o młodym jeleniu w lesie, ale szybko staje się bardzo poważna. Jednak cios, jaki Bambi ma na widowni nawet dziś sprawia, że jest to jeden z najlepszych filmów animowanych Disneya Plus.

5. Sleeping Beauty

W latach 50-tych XX wieku pojawiło się wiele dobrych filmów animowanych Disneya, ale ten film z 1959 roku przewyższa je wszystkie. Jak na ironię, ten film o księżniczce o imieniu Aurora, która zostaje uśpiona przez złą czarownicę, nie odniósł wielkiego sukcesu. Rzeczywiście, byłby to ostatni "bajkowy" film animowany Disneya od 30 lat. Jednak historia i wizualizacje, zwłaszcza w końcu, gdy czarownica Maleficent idzie wszystko, aby powstrzymać księcia od uratowania Aurory. Wciąż zawiera jedne z najlepszych animacji, jakie kiedykolwiek powstały.

6. Mała Syrenka

Po kilku dekadach medykamentu do biednych filmów, animacja Disneya powróciła z tą premierą w 1989 roku. Wróciła w pewnym sensie do podstaw; inna opowieść o bajce o syrenie, która chce poznać świat na powierzchni. Formuła nadal działa, a pomagają jej w tym świetne piosenki i muzyka.

7. Piękno i Bestia

Dwa lata po The Little Mermaid, mamy jeszcze jeden wielki bajkowy animowany musical. Film z 1991 r. miał nieco ciemniejszą oprawę, ale z pewnym dodatkowym wymiarem męskiej smyczy "Bestii", która chciałaby, żeby znów była człowiekiem. Film ten ma również to wyróżnienie, że jest pierwszym filmem animowanym nominowanym do Oscara w kategorii najlepszy obraz.

8. Aladdyn

Zapomnij o tym nowym remake'u z 2019 roku. Ta animowana wersja z 1992 roku jest tą, którą chcesz obejrzeć. Opowieść o złodzieju, który chce ożenić się z księżniczką, ma świetną partyturę, doskonałą oprawę wizualną i jedyny w swoim rodzaju (dla Disneya) występ głosowy zmarłego Robina Williamsa jako Dżina. To nadal jest bardzo zabawne tylko dla jego pracy.

9. Król Lew

W 1994 roku Disney wydał to, co wielu uważa za swój najlepszy film animowany na celi w historii. Opowiada on historię małego lwa i jego wzrostu na przywódcę królestwa zwierząt w Afryce. Jest tak wiele sekwencji, które wyróżniają się w The Lion King. Wprowadzenie Simby do jego poddanych jest wspaniałe. Pierwsze spotkanie Szymby z jego kolegami Timonem i Pumbą jest zabawne. Blizna w akcie zdrady przyprawia nas o dreszcze za każdym razem. Doskonałe są też piosenki Eltona Johna i Tima Rice'a. Król Lew może być tak doskonały jak film animowany, jak można dostać i łatwo jeden z najlepszych filmów animowanych Disneya Plus. Upewnij się, że obejrzysz go zanim obejrzysz wersję CGI The Lion King 2019.

10. Zamrożone

Tak, ty i twoje dzieci nie będziecie w stanie wyrzucić z głowy "Let it Go" przez miesiące po obejrzeniu tego filmu animowanego CGI z 2015 roku. To dobrze, ponieważ ten film ma wiele mrocznych motywów w połączeniu z kilkoma zabawnymi sekwencjami i postaciami pomocniczymi. Pod koniec jest nawet niezły zwrot akcji, którego wielu z Was może nie zauważyć.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz