Modne łóżka tapicerowane

Meble tapicerowane to ciekawe rozwiązanie nie tylko do salonu, ale również sypialni. Pokryte tapicerką łóżka pojawiają się w polskich domach coraz częściej. Przede wszystkim dlatego, że wpisują się w ciepły charakter sypialni, która jest przecież miejscem przeznaczonym do wypoczynku oraz relaksu. Niemniej jednak łóżka tapicerowane pozostają na czasie także przez wzgląd na ich różnorodność, bogactwo kolorów i tkanin.

Łóżka tapicerowane w różnym stylu

Niektórym łóżka tapicerowane kojarzą się z chropowatą, nieprzyjemną w dotyku fakturą zupełnie jak przed laty. Inni widzą w nich przede wszystkim meble obite skórą, które to rozwiązanie z marszu skreślają nie tylko ekolodzy, ale także osoby nieprzepadające za przyklejaniem się tego materiału do własnej skóry.

Faktycznie, wśród produktów tapicerowanych można znaleźć także takie łóżka. Jednak po pierwsze w przeciwieństwie do kanapy czy fotela, skórą obita jest jedynie rama, na której się nie siada. Poza tym skórzane łóżka tapicerowane mogą być wykonane z materiałów ekologicznych, do których zarzutów nie powinni mieć nawet zagorzali zwolennicy ochrony praw zwierząt. Warto też spojrzeć na łóżka pokryte tapicerką jako znacznie szerszą kategorię produktów.

- Klienci mają do wyboru różne łóżka tapicerowane, są to produkty z najwyższej jakości materiałów, które dodatkowo dobrze znoszą upływ czasu, są odporne na ścieranie, łatwo je także wyczyścić - wymienia konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.

Decydując się na zakup mebli tapicerowanych, nie trzeba zatem chodzić na kompromisy pod względem jakości. W niczym nie ustępują one łóżkom drewnianym, a zdaniem wielu są przyjemniejsze w dotyku i wprowadzają do sypialni więcej ciepła.

Na ostateczny kształt i odbiór łóżka wpływa także jego kolor. Pod tym względem współcześni konsumenci mają praktycznie nieograniczony wybór. Nie ulega wątpliwości, że obecnie najmodniejsze są modele w stonowanej kolorystyce. Dominują tu biele i różne odcienie szarości. Ciekawym rozwiązaniem są jednak także bardziej wyraziste łóżka tapicerowane w kolorze czarnym. Bardzo dobrze komponują się z wystrojem minimalistycznie urządzonej sypialni, jednak pomieszczenia o niewielkiej powierzchni mogą przytłoczyć. Warto o tym pamiętać i do mniejszej sypialni wstawiać raczej jasne łóżka. Hitem ostatnich sezonów okazują się również modele w bardziej wyrazistych kolorach, jak chociażby zielony czy niebieski. Takie łóżka prezentują się w nowoczesnej sypialni nad wyraz stylowo.

Łóżka w nietypowym wydaniu

Wśród aranżujących sypialniane wnętrza łóżka tapicerowane cieszą się tak dużą popularnością przede wszystkim na skutek połączenia w nich klasycznej elegancji z indywidualnym charakterem. Otóż takie meble zawsze prezentują się stylowo. A wybierając jakiś nietypowy sposób pikowania tkaniny, dodaje im się wyrazistości.

Aranżowanie sypialni dawno temu przestało być traktowane jako niemające większego znaczenia wypełnienie przestrzeni, dostępnej tylko domownikom. Teraz wiele osób zwraca uwagę na styl tego pomieszczenia. Chcą się w nim czuć komfortowo i otaczać się przedmiotami funkcjonalnymi oraz przyjemnymi dla oka.

We wszystkich sypialniach, bez względu na ich wielkość, łóżka mają kluczowe znaczenie. Narzucają charakter wnętrzu, a często stanowią jedyne jego wyposażenia. Modele pokryte tapicerką świetnie wpisują się w każdą stylistykę. A bogata gama tkanin, kolorów i kształtów przekłada się na możliwość dopasowania takiego łóżka do każdej sypialni. Moda na takie meble wróciła i można spodziewać się rosnącego nimi zainteresowania.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz