Medycyna estetyczna - jak rozwija się w Polsce?

Z przeprowadzonych badań wynika, że gabinety kosmetyczne oraz salony urody odwiedza w Polsce prawie 70% kobiet oraz blisko 40% mężczyzn. Rynek medycyny estetycznej rozwija się w naszym kraju w błyskawicznym tempie. Kto najchętniej udaje się do specjalistów w tej dziedzinie? Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością? Jakie są prognozy na rozwój tego rynku w najbliższym czasie?

Medycyna estetyczna - kiedy znajduje swoje zastosowanie?

Medycynę estetyczną stosuje się w trzech kluczowych obszarach. Pomaga ona zapobiegać różnego rodzaju defektom, poprawia niedoskonałości, a także leczy zmiany, które pojawiają się w wyniku przebytej dotychczas choroby. Metody stosowane obecnie w ramach medycyny estetycznej skupiają się najczęściej jedynie na delikatnych korektach. To sprawia, że na tego rodzaju zabiegi decyduje się coraz większa liczba kobiet oraz mężczyzn. Do najbardziej znanych i najchętniej stosowanych zabiegów kosmetycznych należy wypełnianie zmarszczek, które można wykonywać za pomocą toksyny botulinowej, jadu kiełbasianego czy nawet botoksu.

Kolejnym popularnym zwłaszcza w ostatnim czasie zabiegiem jest regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego, które pochodzi z krwi pacjenta. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, a co za tym idzie - skutecznie zregenerowana. Zabieg ten może być także stosowany w celu redukcji zmarszczek czy różnego rodzaju niedoskonałości. Osoby, które mają zamiar bezinwazyjnie zwiększyć napięcie skóry lub pozbyć się jej nadmiaru, polecany jest zabieg zwany liftingiem. W tym przypadku wykorzystuje się znany wszystkim kwas hialuronowy lub też tkankę tłuszczową pochodzącą z organizmu pacjenta.

Dużą popularnością cieszy się również zabieg polegający na laserowym usuwaniu blizn - korzystają z niego między innymi pacjenci borykający się z opryszczką lub będący po różnego rodzaju przebytych urazach. Takie zabiegi posiada m.in. Klinika Murano w Warszawie. Laserowo można także usuwać liczne przebarwienia czy nawet rozstępy. Ryzyko powikłań w przypadku tego rodzaju zabiegów jest niewielkie, a ból prawie w ogóle nieodczuwalny. Pacjenci mogą zatem liczyć na bardzo trwałe i w pełni zadowalające efekty.

zabieg medycyny estetycznej

Jak wygląda rynek medycyny estetycznej w Polsce?

Jak podkreślają eksperci z firm badawczych oceniających rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, gałąź związana z medycyną estetyczną ma wzrosnąć do 2020 roku aż o około 7% w ciągu roku. Dynamika wzrostu w kolejnych latach ma być z kolei jeszcze większa. Wyróżnić można wiele czynników, które będą pozytywnie wpływać na takie wyniki. Zaliczyć można do nich między innymi wzrost PKB, spadek bezrobocia czy też wzrost konsumpcji prywatnej. W efekcie zaobserwować będzie można wzrost zainteresowania usługami związanymi z medycyną estetyczną, zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn.

Medycyna estetyczna jeszcze do niedawna budziła sporo kontrowersji. Dziś cieszy się jednak dużym zainteresowaniem w oczach Polaków. Coraz więcej z nich zmienia swoje nastawienie wobec poprawy wyglądu z wykorzystaniem tego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Wynika to między innymi z tego, że zdecydowana większość tych zabiegów ma charakter nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Zabiegi medycyny estetycznej charakteryzują się także zdecydowanie mniejszym ryzykiem jakichkolwiek powikłań w porównaniu do tych, wykonywanych z zakresu chirurgii plastycznej.

Od pewnego czasu zaobserwować można także spadek cen oferowanych zabiegów. Wszystko to sprawia, że coraz bardziej zaczynamy przekonywać się do tego rodzaju metod poprawiających nasz wygląd. Najważniejszą kwestię stanowi oczywiście właściwe dobranie zabiegu i przeprowadzenie go w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Każda ingerencja stanowi swego rodzaju wyzwanie dla naszego organizmu, dlatego też należy pamiętać o tym, aby korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i rekomendowanych na rynku usług. Tylko takie działanie przyniesie pożądane i bezpieczne dla naszego zdrowia efekty.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz