Liposukcja – dla kogo i za ile?

Liposukcja, czyli operacja odsysania tłuszczu, jest coraz popularniejszym sposobem na uzyskanie idealnej sylwetki. Zabieg jest bezpieczny i niezwykle skuteczny. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji należy jednak poznać kilka faktów. Kto może się poddać zabiegowi? Jakie są skutki i jak wygląda rekonwalescencja? Gdzie wykonać liposukcję i ile to kosztuje?

Liposukcja – gdzie i za ile? 

Zabiegi liposukcji wykonywane są niemal w każdej klinice medycyny plastycznej. Tych natomiast jest wiele, więc podjęcie decyzji może być trudne. Dobrze jest świadomie podjąć decyzję, ponieważ efekt końcowy zależy również od umiejętności i doświadczenie chirurga, który ma przeprowadzić zabieg. W zależności od renomy kliniki i metody wykonania liposukcji ceny wahają się od 2 do 10 tysięcy złotych. Również specjalistyczne konsultacje przed zabiegiem są płatne.

"Przed podjęciem decyzji o poddaniu się liposukcji pacjent zobligowany jest do odbycia rozmowy z chirurgiem. W jej trakcie przedstawia lekarzowi oczekiwania i obawy względem procedury chirurgicznej. Zabieg PAL nie jest idealny dla wszystkich, toteż należy wnikliwie rozważyć argumenty przemawiające za decyzją i skonfrontować z ograniczeniami samej metody i barierami, wynikającymi z cech anatomicznych lub fizjologicznych pacjenta. " - podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl.

Zabieg nie dla każdego

Choć liposukcja jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nie każdy może się jej poddać. Najważniejszymi przeciwwskazaniami są: cukrzyca, nadczynność tarczycy, problemy z układem oddechowym lub układem krążenia, zaburzona krzepliwość krwi czy żylaki. Dlatego konsultacja przed zabiegiem i wykonanie niektórych badań są koniecznością. Najlepszymi kandydatami są osoby, które cieszą się nienagannym zdrowiem oraz znajdują się w dobrej kondycji psychicznej. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób o prawidłowej wadze ciała lub z niewielką nadwagą, młodych, których skóra jest na tyle elastyczna, aby łatwo przystosować się do nowej sylwetki. W przypadku osób z dużą nadwagą zaleca się zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Natomiast u osób starszych może wystąpić potrzeba usunięcia pozostałości skórnych, nieestetycznych zwisów skóry za pomocą medycyny estetycznej.

Co później? 

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można odczuwać ból i dyskomfort. Z ranek mogą wypływać płyny limfatyczne zabarwione krwią, co jednak nie powinno niepokoić pacjentki. W przypadku większych zabiegów zakłada się specjalne dreny, które mają odprowadzać płyny pooperacyjne. Konieczne jest również noszenie przez cały miesiąc specjalnego kombinezonu, który przylega do ciała, jak druga skóra i który ma pomóc w gojeniu się ran i modelowaniu nowej sylwetki. Można też wykonywać masaże specjalnym wałeczkiem, jednak to nie jest konieczne i nie wszyscy lekarze je zalecają. Bardzo istotne jest, aby po operacji rygorystycznie przestrzegać diety oraz regularnie ćwiczyć. Liposukcja co prawda trwale usuwa komórki tłuszczowe, ale jeżeli nie będziemy o siebie odpowiednio dbać, w ich miejsce chętnie powstaną nowe. Ranki po zabiegu po jakimś czasie są całkowicie niewidoczne. Na końcowy efekt liposukcji należy jednak poczekać około 3 miesięcy, ponieważ mniej więcej tyle potrzebuje organizm, żeby wchłonąć płyny i ładnie ukształtować sylwetkę. 

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz