Letni upalny weekend w Warszawie - co robić?

Letnia wycieczka do stolicy to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób. W czasie upałów można wypocząć na jednej z miejskich plaż, pospacerować po zacienionym parku, wybrać się na Targ Śniadaniowy, a wieczorem pójść na Nocny Market.

Przed przyjazdem poszukaj miejsca do spania i odpoczynku

Wybierając się do Warszawy latem, szczególnie w czasie upałów, najlepiej brać pod uwagę tylko te oferty, w których noclegi i apartamenty wyposażone są w klimatyzację. Dzięki takiemu udogodnieniu wypoczynek po pełnym wrażeń gorącym dniu będzie wyjątkowo przyjemny i relaksujący.

Targ Śniadaniowy i Nocny Market

Warszawski Targ Śniadaniowy to atrakcja, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom różnorodnych smaków i piknikowej atmosfery. Od kilku sezonów na stałe Targ odbywa się na Mokotowie i Żoliborzu. W tym roku zawitał również na Pragę-Północ, na tyły parku Praskiego vis a vis wejścia do zoo przy ul. Ratuszowej 6. Targ odbywa się co weekend w soboty i niedziele od godziny 10:00, można na nim skosztować potraw z całego świata, kupić produkty od lokalnych przedsiębiorców, posłuchać muzyki na żywo, a nawet wziąć udział w warsztatach.

Po upalnym dniu warto spędzić wieczór na Nocnym Markecie, który odbywa się na nieczynnym peronie Dworca Głównego. Ten nocny piknik to znakomity sposób na spędzenie czasu w niezobowiązującej atmosferze, posilenie się potrawami z foodtrucków oraz możliwość nawiązania ciekawych znajomości.

Nadwiślańskie plaże

W czasie warszawskiej letniej wycieczki nie można nie odwiedzić jednej z najpopularniejszych miejskich plaż – Poniatówki. W sezonie jest miejscem tętniącym życiem, gdzie można poleniuchować na leżaku, posłuchać muzyki na żywo, a wieczorem obejrzeć seans filmowy w kinie pod chmurką. Osobom lubiącym bardziej kameralne i spokojne miejsca bardziej do gustu przypadną plaże: praska i Żoliborz.

Można też postawić na aktywny wypoczynek – nawet w czasie upałów – na plażach są boiska do siatkówki, plenerowe siłownie, a tuż przy nich znajdują się stacje Veturilo, z których można wypożyczyć rower i udać się na wycieczkę nadwiślańskimi bulwarami wzdłuż rzeki.

Inną równie ciekawą opcją jest wyruszenie w rejs po Wiśle. W sezonie letnim spod Poniatówki kursuje tramwaj wodny. Godzinna wycieczka to doskonała okazja do podziwiania Warszawy z zupełnie innej perspektywy.

Spacer po warszawskich parkach

Wśród stołecznych parków prym wiodą Łazienki Królewskie. Szczególnie warto wybrać się tam w niedzielę, ponieważ od maja do połowy września w ogrodzie Modernistycznym w południe oraz o godzinie 16:00 odbywają się tam recitale chopinowskie. Muzyki na żywo słucha się pod gołym niebem i zupełnie za darmo. Po lub w trakcie koncertu, można też spacerować malowniczymi alejkami, podziwiać bujną roślinność i zwiedzać zabytki.

Innymi miejscami, które szczególnie warto odwiedzić w czasie letniej przechadzki po Warszawie, są: Park Ujazdowski, Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski, Park Fontann, Ogród Saski i ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz