Klej w sztyfcie - który wybrać?

Klej w sztyfcie to pomocny gadżet biurowy, który może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kleje, które najczęściej wykorzystywane są do łączenia kartek papieru czy innych drobnych powierzchni. Klej sprawdzi się zarówno w domu jak i w bardziej profesjonalnych miejscach, jak pracownie plastyczne czy introligatorskie. 

Kleje występują pod wieloma postaciami, bywają w odcieniu białym lub barwionym. Nie pozostawiają śladów na klejonej nawierzchni, nie brudzą dłoni i są dość trwałe. Kleje w sztyfcie są nieco tańsze niż te na taśmie czy w aerozolu. Mimo tego ich jakość jest naprawdę wysoka, dzięki czemu nadają się do sklejania papieru oraz cienkich kartonów. 

Rodzaje i charakterystyka klei

Klej w sztyfcie to zdecydowanie najbardziej wygodny gadżet, który stosowany jest przy prostych pracach biurowych, które nie wymagają super mocnego sklejania materiałów. Taki klej w sztyfcie kosztuje najczęściej kilka złotych i dostępny jest w niemal każdym większym supermarkecie. Nie zawsze jednak zastąpi taśmę klejącą czy zszywacz. Jakie są rodzaje klei?

Kleje niepermanentne - produkty niewielkiej ilości, które można zmieścić w szufladzie biurka, torebce czy kieszeni. Kleje te można nabyć w sztyfcie, płynie a nawet w pisaku. Najczęściej wybieranymi są te w tubce, ze względu na wygodę ich użytkowania. Nie brudzi on rąk, a do tego można go zakupić w różnorodnej wielkości.

Kleje na taśmie - produkty, które nie brudzą rąk, są naprawdę trwałe i coraz częściej wybierany przez pracowników biur. Jego aplikator umożliwia nakładanie produktu równomiernie, co gwarantuje precyzję łączenia materiałów. 

Kleje w aerozolu - produkty te najlepiej sprawdzą się do klejenia większych powierzchni lub powierzchni o nierównomiernym kształcie. Są one niezwykle trwałe, mogą posłużyć do klejenia także rożnych tkanin, folii metalowych, papieru oraz kartonu.

klej

Klej w sztyfcie - zastosowanie

Klej w sztyfcie można nakładać gładko i równomiernie, jego wygodny aplikator pozwala na dokładne rozprowadzanie produktu po wyznaczonym miejscu. Zdecydowana większość tego typu produktów posiada system szczelnej nakrętki, która pozwala utrzymać świeżość kleju. Dzięki niemu klej nie ulega wyschnięciu a jego trwałość sklejania materiałów jest taka sama przez cały czas jego użytkowania. Kleje w sztyfcie występują w kilku rozmiarach co pozwala na wybranie produktu idealnego do obecnych potrzeb. Małe opakowanie najlepiej sprawdzi się dla dzieci oraz do sklejania mniejszych powierzchni. Średni to praktyczne opakowanie, które wystarczy do codziennych, prostych i nie wymagających prac biurowych. Duże opakowanie kleju w sztyfcie na pewno przyda się przy pracach plastycznych o dużych powierzchniach. 

Klej w sztyfcie sprawdzi się do: papieru, kartonu oraz zdjęć. Jest w prosty w użyciu, łatwy do rozprowadzenia, zazwyczaj nie posiada żadnego zapachu. Co więcej można go łatwo zmyć. Klej w sztyfcie zapewnia dobrą przyczepność. 

Ofertę klejów w sztyfcie znajdziesz w sklepie Alibiuro.pl

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz