Jaki strój kąpielowy wybrać na basen?

Strój kąpielowy to nieodłączny element basenów. Zupełnie różnią się w zależności od miejsca użytkowania. Wybranie odpowiedniego stroju zapewni bardziej komfortowe pływanie i większą funkcjonalność. W tym wpisie odpowiadamy na pytanie, jak wybrać strój kąpielowy na basen oraz co zrobić, aby w tym domowym poczuć się jak na profesjonalnej pływalni.

Funkcjonalność

Basen stawia przed strojem kąpielowym zupełnie inne zadania niż plaża czy kąpiel w morzu. Pierwszym jest odporność na chlor zawarty w wodzie. Często zdarza się, że duże stężenie niszczy delikatne tkaniny i piękny strój jest do wyrzucenia. Dobrym wyborem będzie użycie stroju wykonanego z tworzywa sztucznego odpornego na takie warunki. Wypłukanie w normalnej wodzie domowej wykluczy ryzyko uszkodzenia do zera.

Kolejnym czynnikiem, który należy uwzględnić, wybierając stroje kąpielowe — jest funkcjonalność. W basenie wykonujemy gwałtowne ruchy i pływamy bardzo aktywnie. Może spowodować to niekomfortowe sytuacje, w których złe dobrany strój będzie się przesuwał. Strój kąpielowy na basen powinien być przyległy i elastyczny. Zapewni to komfort ruchów — a nie będzie przeszkadzał, zahaczał czy się zsuwał.

Wszystkie te zasady dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W obu przypadkach wybór jest bardzo duży. W każdym sklepie sportowym istnieje sekcja strojów na basen. Dobrym pomysłem będzie też wybór odpowiedniego stroju w internecie. O ile dobrze znamy swój rozmiar liczne sklepy internetowe, oferują bardzo dużo modeli. Dylemat, przed którym stają panie, czyli strój jedno czy dwuczęściowy ogranicza się jedynie do estetycznych walorów. Z powodzeniem można używać obu, jeśli czujemy się swobodnie i spełniają one praktyczne wymagania. Panowie powinni zdecydować się na krótkie spodenki przed kolano. Dają one pewną swobodę, ale równocześnie dobrze przylegają do ciała. Jeśli mężczyzna planuje aktywnie spędzać ten czas w wodzie, czyli pływać na czas lub grać w piłkę wodną, odpowiednim wyborem będą elastyczne kąpielówki-bokserki.

Trendy modowe
Jeśli wybierzemy odpowiedni strój dostosowany do basenu, możemy pozwolić sobie na kolejny dobór pod względem estetycznym. Panujące trendy modowe i zaangażowanie projektantów powodują, że tworzone są specjalne kolekcje basenowe, a niektóre wzory są szczególnie dedykowane na taką okazję. Warto przed zakupem poradzić się sprzedawcy co jest aktualnie modne i wziąć to pod uwagę przy wyborze wzoru i kolorystyki. W ten sposób oprzeć komfortu pozytywnie wyróżnić się z tłumu.
https://www.sklep-presto.pl/lato/plywanie-i-nurkowanie/stroje-kapielowe-1595/


Dodatkowe wyposażenie
Oprócz samego stroju kąpielowego na basen można zabrać kilka przydatnych akcesoriów. Sprawdzą się one zarówno w samej wodzie, jak i na brzegu. Pierwszym z nich będzie wodoodporna obudowa telefonu. Jeśli chcemy być w ciągłym kontakcie, a nie chcemy ryzykować zalania sprzętu, taki gadżet z pewnością nam pomoże. Wodoodporny zegarek, który możemy mieć cały czas na ręce — sprawi, że będziemy widzieli nie tylko aktualną godzinę, ale zobaczymy np. powiadomienia o e-mailach czy SMS-y. Jednym z bardziej praktycznych akcesoriów będą okulary do pływania. Przypadną one do gustu szczególnie młodym pływakom oraz profesjonalistom dbającym o każdy szczegół.

Akcesoria do basenów
Jeśli posiadamy swój własny domowy basen i chcemy, aby był bardziej funkcjonalny i przypominał profesjonalną pływanie, możemy zastosować kilka akcesoriów, które to sprawią.

Pierwszym z nich są tabletki oczyszczające wodę i poprawiającą jej jakość. Do naszego prywatnego basenu o ile nie jest zbyt mały, możemy użyć multitabletek chlorowych. Oczyszczają one wodę z bakterii i drobnoustrojów, które bardzo łatwo rozwija się w takim środowisku. Sprzyja temu brak wymiany wody w większych zbiornikach przez dłuższy okres. Tabletki takie umieszcza się w specjalnym pływaku, który powoli je rozpuszcza i rozprowadza. Bezpośrednie wrzucenie ich do wody może odbarwiać elementy basenu.

Temperatura wody na pływalnię jest kontrolowana na wiele sposobów. Prywatnym dobrym rozwiązaniem mogą być ogrzewacze solarne, które dzięki panelom fotowoltaicznym pobierają energię i przekazują ja wodzie. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie i znacznie zwiększy komfort.

Jeśli zależy nam na regenerację i relaksie ciekawą propozycją są urządzenia wywołujące fontanny. Pobierają one wodę z basenu i wyrzucają jej strumień. Zainstalowanie takiego zestawu pozwoli na wodny masaż, a bardziej zaawansowane konstrukcje mają funkcję hydromasażu.

https://www.sklep-presto.pl/lato/plywanie-i-nurkowanie/akcesoria-do-basenow-1821/

 

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz