Jak urozmaicić przyjęcie weselne?

Wiele osób zastanawia się, jak uhonorować wszystkich gości weselnych. Jest to nie lada zadanie, ponieważ nie każdy ucieszy się ręcznie robionym prezentem, a niektórzy nie dostawszy żadnego — choćby drobnego — upominku, będą zrzędzić i wymyślać gospodarzy tegoż wesela do końca życia. A można temu dość łatwo zapobiec, stosując się do zasady, że słodycze łagodzą obyczaje.

Jednym z najlepszych pomysłów na upominek dla gości są krówki weselne. Mogą być one rozmaitej wielkości i kształtu. Niejednokrotnie będą wyposażone w nadzienie o nieziemskim smaku, choć niektórzy wybierają te tradycyjne. Także opakowanie jest tutaj kwestią zróżnicowaną. Można zamówić krówki na wesele ze specjalnym nadrukiem, na którym będzie się znajdować na przykład data uroczystości albo imiona nowożeńców. Im większe krówki, tym też większe możliwości w zakresie nadruków. Niektórzy zadają sobie trud i zamawiają krówki ze specjalnymi nadrukami dla każdej osoby. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy, żeby goście weselni poczuli się potraktowani indywidualnie.

Innym pomysłem są specjalne pakunki ze słodyczami. Można je przygotować własnoręcznie, a można też zamówić gotowe pakunki. Oczywiście także krówki mogą znaleźć w nich swoje miejsce. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby każdy pakunek ozdobić w inny sposób i takim ciekawym podarunkiem zaskoczyć gości. Jednak pomysł ten wymaga już większego zaangażowania ze strony młodej pary, więcej czasu i pomysłowości. Niestety czas przed ślubem jest bardzo intensywny i często brakuje już sił do tego, by wykonywać własnoręczne ozdoby czy podarunki.

przyjęcie weselne

Z punktu widzenia ekonomicznego (czas i pieniądze) krówki weselne są zdecydowanie lepszym pomysłem. Można zamówić je w gotowych opakowaniach albo luzem — zależnie od przeznaczenia. Nie trzeba ich wykorzystywać jedynie do robienia upominków gościom. Można przecież zamówić krówki zapakowane w papierki ze śmiesznymi historyjkami albo mądrymi cytatami, a same krówki podać na stół, bądź ustawić na ławie ze słodyczami i kawą.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby krówki stały się elementem jakiejś gry weselnej. Mogą mieć na przykład na swoich etykietach wypisane jakieś konkretne role do gry (mafia, zgadnij kim jestem itp.), albo umożliwić losowy podział na drużyny (numerki w środku). Możliwości jest mnóstwo, wystarczy nieco kreatywności, a firma produkująca te łakocie z chęcią pomoże zrealizować niejeden szalony pomysł z krówkami w tle. Co jednak zrobić, jeśli krówki są czymś zdecydowanie niepożądanym?

Oczywiście istnieje możliwość zamiany krówek weselnych na inne weselne słodycze, szczególnie zaś cukierki. Ich skład można dostosować do potrzeb gości, a więc mogą być bezglutenowe, wegańskie, mogą być pozbawione jakiegoś alergenu bądź aromatu, a także wzbogacone w składniki mineralne. Istnieje także możliwość zubożenia ich w cukier bądź białko albo zmniejszenia ich kaloryczności — wszystko na życzenie klienta.

Krówki -lub inne łakocie — weselne mogą więc stać się specyficzną pamiątką, która dzięki specjalnie wydrukowanym papierkom pozwoli pamiętać o tym wydarzeniu nie tylko w trakcie ich spożywania. Jest to oryginalny sposób na zachęcenie gości do sięgnięcia po zacytowany tekst (literatura piękna, Pismo Święte), a także pamięci o modlitwie za nowożeńców (dzięki podaniu daty, w której młodzi proszą daną osobę o modlitewną pamięć). Tak czy siak, krówki mogą połączyć gości z gospodarzami wesela na nieco dłużej niż tylko czas trwania uroczystości. W końcu ich charakterystyczną cechą jest sklejanie, więc niech tym razem połączą ze sobą ludzi, zamiast jedynie sklejać ich podniebienia wraz z zębami. 

 

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz