Redakcja
funner.pl
fot. materiały prasowe
Każda szkoła stylizacji rzęs może być inna, jednak istnieją punkty styczne, jeśli chodzi o szkolenia swoich kursantek. Warto wiedzieć, jak wygląda takie szkolenie, zanim zdecydujemy się na nie zapisać i wydać całkiem niemałe pieniądze.
Zanim udamy się na szkolenie
Zanim zaczniemy rozglądać się za szkoleniami dotyczącymi nauki stylizacji rzęs, powinnyśmy przede wszystkim same udać się do którejś z renomowanych stylistek, która posiada same pozytywne komentarze. Jest to bardzo ważne, by wiedzieć, jak wygląda praca takiej osoby - są to czasami godziny spędzone nad klientką, nie zawsze w komfortowych warunkach, w nienaturalnej pozycji, w nie zawsze dobrym oświetleniu, ponieważ czasem możemy zasłaniać sobie głową źródło światła. Jest to także praca wymagająca cierpliwości oraz dużej ilości praktyki, musisz nastawić się na tygodnie ciężkiej pracy, zanim zaczniesz zarabiać pieniądze. Jeśli jednak jesteś gotowa na tego typu poświęcenie, zastanów się, od czego chcesz zacząć. Zazwyczaj osoby rozpoczynające przygodę ze stylizacją rzęs zapisują się na jedno szkolenie, zwykle metodą 1:1, jednak niektóre z nich decydują się od razu na szkolenie kombo, czyli 1:1 połączone z większymi objętościami. Jednak zadaniem instruktora jest ocenienie w pierwszej kolejności jakie predyspozycje do stylizacji rzęs ma dana osoba i czy poradzi sobie od razu z dwoma metodami.
Teoria - jak bardzo jest ważna?
Teoria jest bardzo ważna w pracy stylistki rzęs. Oko jest niezwykle delikatnym obszarem, stąd też należy wiedzieć o nim wszystko, by nie zrobić klientce krzywdy. Podczas teorii nie tylko omawiana jest higiena oka, podstawy teoretyczne na temat metod aplikacji, ale także sposoby na dobieranie rzęs oraz efektu do budowy oka. Podczas wykładów teoretycznych instruktor powinien nauczyć swoje kursantki, jak powinny rozmawiać ze swoimi klientkami, jakie narzędzia powinny posiadać, udogodnienia dla klientek, by jak najczęściej do nich wracały i w jaki sposób powinny one oceniać swoją pracę. Omawiane są także wszelkiego rodzaju choroby oczu, a także komplikacje i ewentualne alergie. Każda stylistka powinna wiedzieć, jak się zachować, gdy klej dostanie się do oka jej klientki, lub gdy sklejone zostaną ze sobą rzęsy. Przykładowy program i tematy omawiane podczas szkolenia możesz znaleźć na stronie Noble Lashes, firmy specjalizującej się w każdej kwestii związanej ze stylizacją rzęs.
Praktyka czyni mistrza
Jeśli już kursantka bardzo dobrze przyswoi sobie wiedzę teoretyczną, może zacząć klejenie rzęs na syntetycznej głowie manekina, która imituje głowę klientki. Dopiero potem, po wielogodzinnych próbach instruktor powinien zdecydować, czy kursantka jest w stanie pracować na modelce, czyli osobie, na której może ćwiczyć swoje umiejętności. Praca na modelce wymaga niezwykłej precyzyjności i uważności, dlatego też może zająć następnych kilka godzin. Dobra szkoła stylizacji powinna swoim kursantkom zapewniać modelki, które są dobierane pod względem wrażliwości oczu, a także cierpliwości. Pierwsza aplikacja rzęs może trwać nawet 6 godzin, jednak tylko taka praktyka może nauczyć kursantkę odpowiedniego zachowania podczas pracy na klientce.
Artykuł sponsorowany
funner.pl
Informacje z pierwszej ręki
Publikujemy wiele ciekawych artykułów związanych z show biznesem, modą, muzyką czy zdrowym stylem życia
Bądź z nami na bieżąco
E-mail: edytor@funner.pl