Depilacja laserowa – idealnie gładka skóra!

Chcesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą tego lata? W takim przypadku pomyśl o zapisaniu się na zabieg depilacji laserowej już teraz!

Regularne i nużące golenie, bolesny wosk i depilacja mechaniczna, a także dość drogie kremy depilujące, które mogą podrażniać skórę – te popularne metody usuwania niechcianego owłosienia nie dają nam jednak trwałych efektów.Gdy chodzi o skuteczne usuwanie niechcianych włosków, warto wziąć pod uwagę depilację laserową. To technika, która pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia z ciała oraz z twarzy!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserem to technika, która stosowana jest już od lat – aktualnie w gabinetach wykorzystuje się jednak o wiele bardziej zaawansowane lasery niż kiedyś. Aby usunąć niechciane włoski, specjalista przykłada do skóry głowicę urządzenia do depilacji i wykonuje „strzał” laserem. Jego światło pochłaniane jest przez mieszek włosowy i włosek, a następnie przekształcane jest w ciepło, które doprowadza do ich trwałego zniszczenia, bez uszczerbku dla okolicznych tkanek.

Technika depilacji laserowej bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy. Laser pozwala na usunięcie włosków zawierających ciemny pigment – melaninę, dlatego też właśnie wtedy zabieg ten jest najskuteczniejszy. Depilacja laserowa nie jest zatem rekomendowana dla osób, które mają blond, rude albo siwe włoski – rezultat nie będzie wtedy zadowalający.

Czy jeden zabieg depilacji laserowej jest wystarczający?

Aby uzyskać najlepsze efekty depilacji laserowej, konieczne jest wykonanie szeregu zabiegów – tylko wtedy można cieszyć się gładką skórą na lata. Dlaczego? Jeden zabieg pozwala nam na pozbycie się tylko części niechcianych włosków, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Włoski w fazie katagenu, czyli zanikania, a także telogenu, czyli wypadania nie są podatne na światło lasera. Najczęściej należy wykonać od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej. W Lublinie można wykonać taki zabieg w http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz