Baterie łazienkowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Z wiekiem lub z przyczyn zdrowotnych możemy mierzyć się z problemami, które występują w łazienkach niedostosowanych do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Na szczęście technologia zaradziła temu i na rynku są dostępne baterie łazienkowe z dedykowanymi rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie z toalety, mycie rąk oraz branie kąpieli.

Baterie łazienkowe dla osób niepełnosprawnych

Ważnym jest, aby bateria łazienkowa miała przedłużony uchwyt, dzięki temu kran można sprawnie otworzyć i zamknąć przy pomocy łokcia. To wygodne i szczególnie istotne dla poruszających się o kulach, gdzie nie zawsze jest możliwość, by dłoniom dotknąć baterii i skorzystać z wody. Bateria taka powinna również posiadać wydłużoną wylewkę, która ułatwi skorzystanie z kranu w pozycji siedzącej. To wydawać by się mogło, że małe rzeczy, jednak dające nie do opisania komfort. Na rynku dostępne są takie baterie przeznaczone do montażu w łazience, toalecie jak i nawet w kuchni. Daje to swobodę ruchu bez martwienia się o to, czy w łazience czasem nie straci się równowagi.

Bezdotykowe baterie łazienkowe

I tutaj wchodzi bohater tego artykułu – baterie bezdotykowe. Te rozwiązanie spotykamy przede wszystkim w miejscach publicznych, a paletę nowoczesnych rozwiązań szczególnie widać w galeriach handlowych. Krany, posiadają specjalne czujniki, które za pomocą fotokomórki uruchamiają się i w ten sposób w okamgnieniu zaczyna z nich płynąć woda. Tak, kilka sekund i bateria jest uruchomiona. Wystarczy przyłożyć ręce w wymaganej odległości od niezawodnego sensora. Kolejnym plusem baterii bezdotykowych jest to, że woda sama przestaje płynąć. Docenią to nie tylko niepełnosprawni i starsi, ale również rodzice małych dzieci. Jeżeli chodzi o wzornictwo takich baterii, to tutaj mamy wachlarz możliwości, które usatysfakcjonują każdego poszukiwacza designerskich nowinek.

Jaką baterią łazienkową wybrać dla osób starszych?

Szukając baterii łazienkowej dla osoby starszej musimy zwrócić uwagę na łatwość uruchamiania oraz przyjazne i proste utrzymanie w czystości. Gdy stać nas na droższe modele warto zastanowić się na bateriami posiadającymi funkcję samodzielnego ustawienia czułości sensora, który uruchamia strumień wody. Tak spersonalizowane rozwiązanie sprawi, że codzienność związana z korzystaniem z łazienki stanie się przyjemnością.

Wydawać by się mogło, że to tylko chwile i sekundy w ciągu dnia, kiedy myjemy twarz, zęby, swoje ciało. Lecz takie małe rzeczy, nazywane przeszkodami na drodze, potrafią wprawić w zakłopotanie. Pamiętajmy o takich nowatorskich bateriach łazienkowych, bo być może to dobra opcja dla naszych rodziców albo dziadków, czy innych bliskich, którzy są w potrzebie i można im szepnąć kilka pomysłów, przez co ułatwić poranki oraz wieczorne kąpiele.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz