Jak słuchać radia Eska przez internet?

 

Czy wiesz, że nie musisz posiadać tradycyjnego odbiornika, aby móc słuchać swojej ulubionej stacji radiowej? Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę internetową i już. Możesz słuchać radia gdziekolwiek jesteś. W sieci znajdziesz ponad sto tysięcy stacji radiowych. Udostępniają one swoje audycje całkowicie za darmo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ możesz słuchać radia na każdym urządzeniu. Jedyne o co musisz zadbać to dobre połączenie z siecią. Jakość muzyki nie tylko dorównuje tej w tradycyjnych odbiornikach radiowych, ale często ją przewyższa.

Jak słuchać radia Eska za pomocą komputera? Wystarczy, że wejdziesz na stronę: https://radio.pinbook.pl/radio-eska i wybierzesz przycisk odtwarzania. To takie proste. Zanim jednak zaczniesz korzystać z tego sposobu na słuchanie radia upewnij się, że twoje połączenie internetowe jest mocne oraz dość szybkie. Najlepiej korzystać z sieci Wi-Fi oraz połączenia z internetem za pomocą kabla sieciowego.

Jak słuchać radia Eska w telefonie?

Jeśli chcesz słuchać swojej ulubionej stacji podczas podróży za pomocą telefonu lub tabletu możesz także skorzystać z powyższej strony. Innym rozwiązaniem jest pobranie odpowiedniej aplikacji. Wystarczy, że wejdziesz do sklepu aplikacji w swoim telefonie i wpiszesz hasło “radio”. W tym momencie powinno Ci wyskoczyć wiele darmowych aplikacji, za pomocą których będziesz mógł słuchać radia przez Internet. Największe stacje radiowe udostępniają swoim słuchaczom aplikacje mobilne za pomocą, których mogą oni słuchać ich stacji.

Jak działa radio internetowe? Sygnał radia internetowego trafia do słuchaczy za pomocą strony przeglądarki, na takiej samej zasadzie co inne strony internetowe. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do stacji radiowych znajdujących się w odległych zakątkach świata, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych odbiorników radiowych. Słuchanie zagranicznych stacji radiowych jest dobrym sposobem na poszerzenie swoich horyzontów oraz naukę języka obcego. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest brak szumów i trzasków. Jedyne zakłócenie jakie może nastąpić podczas słuchania radia internetowego to jest długie buforowanie się lub przeciążenie serwerów. Może się tak zdarzyć jeśli wiele osób w jednym czasie słucha tej samej audycji z tej samej strony internetowej. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko. Jakie połączenie internetowe będzie odpowiednie do słuchania tego typu radia? Połączenie powinno wynosić 128 kb/s. W przypadku, gdy jednocześnie słuchasz radia i pracujesz z użyciem Internetu połączenie powinno być dużo większe, aby nic nie zakłócało transmisji.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz