10 ciekawostek o Chrisie Botti. Nieznane oblicze trębacza

Chris Botti uznawany jest za genialnego trębacza i nie ma nic w tym dziwnego. Jest muzykiem w 100%. Sam twierdzi, że nie wyobraża sobie życia bez gry na trąbce, w ogóle bez muzyki. Nie chciałby robić nic innego w życiu. Kocha muzykę całym swoim ciałem. Jednak, żeby osiągnąć upragnione cele, musiał przejść długą drogę. Obecnie chętnie współpracują z nim inni znani artyści. Za dwadzieścia kilka dni odbędzie się jego polskie tournée, stąd też mamy dla Was kilka ciekawostek dotyczących życia tego sławnego trębacza.

1. Chris Botti nie gra od dziecka na trąbce. Jego pierwsza przygoda związana z nauką gry na instrumencie zaczęła się od fortepianu. Mama Chrisa miała w domu fortepian, ponieważ uczyła gry na tym instrumencie. Botti dopiero w wieku 10 lat został oczarowany dźwiękiem trąbki, zakochał się w tym instrumencie i praktycznie się z nim nie rozstaje.

2. W żyłach Chrisa płynie krew amerykańska i włoska. Jego mama jest Amerykanką, a tata Włochem, pochodził z pięknej i malowniczej Toskanii. Muzyk urodził się w Ameryce, dokładniej w Portland i uważa się za Amerykanina. W pewnym momencie swojego życia sprzedał mieszkanie i został rezydentem hoteli. Decyzję taką podjął, ponieważ była bardziej opłacalna. Koszta związane z utrzymaniem domu były bardzo wysokie, a on był poza domem nawet 300 dni w roku.

3. Botti ma kilku swoich ulubionych trębaczy, których bardzo ceni. Grą trębacza Milesa Davisa zachwycił się, mając zaledwie kilkanaście lat. Po dziś dzień twierdzi, że Davis jest najwspanialszym trębaczem, który jest dla niego wzorem. Chris Botti bardzo ceni także polskiego trębacza Tomasza Stańko. Wypowiada się o nim w bardzo ciepłych słowach, mówiąc, że Tomasz jest fantastyczny, że w jego grze czuć duszę, a nie tylko puste dźwięki. Uważa również, że tacy trębacze jak Tomasz Stańko powinni stać się inspiracją dla młodych muzyków, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie muzyka.

4. Chris Botti napisał muzykę do słynnego amerykańskiego filmu pt."Więzy". Jest to Thriller, który opowiada o małżeństwie, które przygarnęło młodego uciekiniera, traktując go jak własnego syna. Sielanka trwa do czasu.

5. Chris nie był solistą od początku swojej kariery. Był muzykiem sesyjnym. Był członkiem kilku zespołów w tym zespołu Herbiego Hancocka.

Trębacz jazzowy

6. Szczęście mu dopisało po spędzonej wspólnie ze Stingiem trasie koncertowej w 2000 i 2001 roku, na której zarobił mnóstwo pieniędzy. Od tego czasu prowadzi solową karierę. W sumie nagrał 8 płyt, wśród których można znaleźć płyty diamentowe, złote i platynowe. To nie koniec. Artysta jeszcze w tym roku wyda kolejny krążek.

7. Chris nagrał album DVD z koncertu w Bostonie, który się odbył w 2008 roku. Płyta z koncertu przyniosła mu ogromny sukces. W koncercie brali udział również artyści tacy jak: Sting, Josh Groban, Steven Tyler i John Mayer. Koncert uzyskał niesowitą liczbę wyświetleń na YouTube, która wyniosła blisko 1,2 miliona wyświetleń. Trębacz w swojej karierze był nominowany czterokrotnie do nagrody Gamma, a w 2013 roku, został jej laureatem. Wyróżnienie to przyniosła mu płyta Impressions w kategorii, Best pop Instrumental Album.

8. Oprócz tego, Botti został umieszczony na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata. Listę tą utworzył i opublikował magazyn "People".

9. Artysta uwielbia polską publiczność, uważa, że jest najwspanialsza i najbardziej wyrobiona muzycznie. Dość często koncertuje w naszym kraju.

10. Dwa lata temu podczas pobytu w Krakowie, Chris zagrał hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Uznał, że było to dla niego wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci. Przyznał się, że podczas gry hejnału, miał tremę.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz