Tajniki doboru wygodnych butów na obcasie

W sklepie na półkach widzimy wiele modeli butów na obcasie, wykonanych z różnych materiałów, dostępnych w wielu kolorach i rozmiarach. Przy takiej mnogości różnorodnych konfiguracji, wybór może być naprawdę trudny. Trzeba uważać, aby zauroczenie wyglądem nie stało się w efekcie nietrafionym zakupem. Przy wyborze powinniśmy skupić się przede wszystkim na wygodzie, którą zawsze można połączyć z prezencją. Standardowe przymierzenie i zrobienie paru kroków po sklepie nie zawsze gwarantuje, że podczas dłuższego użytkowania buty będą równie wygodne. O czym zatem warto pamiętać?

Obcasy to magiczne obuwie, dzięki któremu możemy dodać elegancji nawet codziennej stylizacji, optycznie wydłużyć nogi, a także dodać kilka centymetrów do wzrostu. Mimo to noszenie ich może przerodzić się w mękę, a wszystko za sprawą źle dobranego modelu. Dlatego przed każdym zakupem, buty należy obejrzeć pod każdym kątem i dokonać testów, a najlepiej zaraz po zakupie w domu przechodzić w nich nieco więcej czasu, niż w salonie obuwniczym.

Skóra, królowa materiałów

Mówi się, że jak kupować buty, to tylko skórzane i trudno nie zgodzić się z tą powszechnie panującą opinią. Skóra naturalna to materiał, który dopasowuje się do kształtu stopy w trakcie noszenia, przez co zapewnia pełen komfort użytkowania. Ponadto istnieje kilka sposobów, by model szybko po zakupie uelastycznić i dopasować do stopy, np. smarując go wewnątrz alkoholem i z włożoną do środka stopą w skarpetce, ogrzać ciepłym powietrzem z suszarki. Taki trik sprawia, że buty skórzane będą przylegać do stopy, nie uciskając jej i pozwalając na swobodną pracę.

Jego wysokość Obcas

Nie każda z Pań potrafi pewnie chodzić w bardzo wysokich obcasach, a przede wszystkim komfortowo się w nich czuć. Najważniejsze jest zatem dopasowanie wysokości do swoich możliwości i upodobań. Nie ma co ślepo patrzeć na wybiegi i sięgać po niebotyczne szpilki tylko dlatego, że są na okładce. Ważne, aby chodzenie na obcasach było bezpieczne, dlatego jeżeli czujemy się niepewnie, warto sięgnąć po nieco niższy obcas, żeby uniknąć kontuzji i bólu nóg. Podobnie zamiast klasycznej szpilki możemy postawić na zwykle stabilniejszy słupek lub koturnę , oczywiście zwracając przy tym uwagę czy takie rozwiązanie pasuje do naszej sylwetki i stylizacji. Alternatywą dla bardzo wysokich obcasów jest wybór modelu, który za pomocą platformy będzie redukował wysokość. W obcasie ważne jest również jego umiejscowienie. Powinien znajdować się na środku pięty, żeby stanowić dla niej jak najlepsze podparcie.

Modne buty na obcasie

Oparcie na całej płaszczyźnie

Tylko wtedy, gdy cała stopa będzie miała stabilne podparcie, zmęczenie nie będzie odczuwalne, a nogi nie będą bolały. Jest to element, na który rzadko zwraca się uwagę, chociaż jest kluczowy, jeśli chodzi o wygodę noszenia butów na obcasie. Dzięki temu unikniemy nieprawidłowego rozłożenia ciężaru ciała, które w źle wyprofilowanym bucie będzie znajdowało się pod poduszką stopy, mocno ją obciążając. Podeszwa powinna być elastyczna, tak aby stawiane kroki pozwalały na naturalne zachowanie stopy.

Wykończenie na medal

Wybierając buty należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale także na jego wykończenie wewnątrz. Należy sprawdzić, jak zostały wykonane połączenia wszystkich elementów. Tutaj ważne jest, aby szwy były ukryte i pozostawione bez wybrzuszeń, które mogą powodować obtarcia.

Wysokie obcasy mogą niektórym kobietom kojarzyć się z obolałymi nogami. Natomiast noszenie butów na obcasie nawet przez cały dzień może być nawet przyjemnością, która dodaje pewności siebie i kobiecości. Przyłożenie większej wagi do ich wyboru i zakupu, może się okazać rozwiązaniem na dotychczasowe niepowodzenia w doborze szpilek. Modeli jest tak wiele, że każda z kobiet znajdzie wymarzoną parę dla siebie.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz