Nausznice – kilka słów o tych ozdobach uszu i o tym, jak je nosić

​Nie ma, być może, bardziej oryginalnego rodzaju biżuterii niż nausznice. Te stylowe, niezwykle charakterystyczne nakładki ozdobne na uszy zyskują na popularności nie tylko ostatnimi czasy. Są, były i najprawdopodobniej będą popularne, a wszystko za sprawą ich estetyki, która łączy zjawiskową ekstrawagancję ze stonowaną dostojnością. Jakie przybierają formy? Jak je nosić? Odpowiedzi znajdują się poniżej!

Nausznice typu Ear Cuffs (podkówki)

Kolczyki nausznice (szczególnie te z Marko) są tworzone w bardzo różnorodny sposób. Niektóre egzemplarze mają prostą, jednoczęściową formę. Inne stają się nieco bardziej skomplikowane, a przykładem oryginalnej formy nausznic są te z łańcuszkiem łączącym jedną część nausznicy z drugą. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny przypominający nieco biżuterię spotykaną na przykład w Indiach.

Jednoczęściowe nausznice nie muszą mieć wyłącznie prostych kształtów. Fantazyjnie i delikatnie zakręcone zdobią ucho wzdłuż całej jego długości. Długość samych nausznic jednoczęściowych wynosi przeważnie kilka centymetrów (zazwyczaj około pięciu). Kształt podkówek może być podłużny, one same zaś ozdabiane pięknymi kamieniami. Podkówki mogą też przyjmować kształt liści, płatków kwiatów czy bardzo popularnych obecnie skrzydeł. Czasem zyskują nietypowe kształty, na przykład czaszki, smoka wijącego się i oplatającego ucho czy innych zwierząt.

Nausznice podkówki mogą być noszone do codziennych, luźnych stylizacji, a także do bardzo eleganckich, wieczorowych kreacji. Wszystko zależy od materiałów użytych do ich produkcji i poziomu formalności, który ewokują.

Nausznice na sztyfcie, czyli Ear Jackets

Ear Jackets to dwuczęściowe nausznice na sztyfcie. Ich dolna część jest widoczna i wyłania się poniżej ucha w formie wachlarza, górna część pozostaje niewidoczna. Ich budowa jest jedną z najbardziej oryginalnych.

Dzięki swojej budowie nausznice na sztyfcie czynią tak duże wrażenie estetyczne. Potrafią dopełnić i podkreślić elegancką stylizację i z pewnością przyciągają wzrok. Szczególnie polecane dla osób, które lubią odważną konceptualnie biżuterię.

Nausznice konturówki, czyli Ear Crawlers

Ear Crawlers to nausznice, które zasłaniają dolną część ucha, ozdabiając jego płatek dzięki swojemu nieco zaokrąglonemu kształtowi. Nausznice konturowe czy też konturówki zawdzięczają swoją nazwę właściwościom i miejscu, w którym zostają założone – podkreślają kontur ucha i znajdują się w jego kąciku (płatku).

Są bardzo subtelnym rodzajem nausznic, ponieważ zajmują stosunkowo niewiele powierzchni skóry ucha. Dzięki temu stają się detalem, który podkreśla całą stylizację, doskonale komponuje się z innymi rodzajami biżuterii, na przykład z naszyjnikami.

Do czego nosić nausznice?

Odpowiedź jest oczywiście przewrotna: to zależy! Od czego? Od stopnia formalności całej stylizacji? Przede wszystkim od innych rodzajów biżuterii, którą ktoś zamierza nosić. Wszystkie nausznice podkówki (jednoczęściowe i dwuczęściowe) są wyraźnym typem biżuterii. Z tego powodu przyciągają uwagę. Lubią łączenie z innymi, ale mniej przyciągającymi rodzajami biżuterii. Z kolei konturówki świetnie współgrają z dużymi naszyjnikami, bransoletami albo pierścieniami.

Prawdą jest jednak również to, że stylizacja stylizacji nierówna. Czyjeś poczucie estetyki, wyczucie mody oraz umiejętność łączenia pozornie nieprzystających elementów może sprawić prawdziwą różnicę. Wszystko zależy więc od wyobraźni danej osoby.

Nausznice to przepiękna biżuteria. Mogą być oryginalne i wyzywające, niewielkie, stonowane i subtelne. Są jednak modnym i kobiecym wyborem, który można nosić do wielu rodzajów ubrań!

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz