Jakie preparaty pomogą ci w uzyskaniu pięknej sylwetki?

Kiedy zaczynasz ćwiczyć, początkowo nie myślisz o różnych preparatach, które pomogą ci schudnąć, nabrać masy i wyrzeźbić sylwetkę. Z jednej strony nie wiesz co tak naprawdę producenci takich produktów oferują, w związku z czym boisz się skutków ubocznych - np. niektóre panie boją się, że od odżywki białkowej będą miały muskulaturę jak panowie. Chcemy niniejszym artykułem rozwiać wasze największe obawy i opiszemy specyfiki często spotykanie na półkach w sklepach, na siłowni czy w Internecie.

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa to jeden z pierwszych preparatów po jakie sięgają osoby trenujące na siłowni czy też we własnym zakresie w domu.  Są łatwo dostępne - można je zakupić w większych supermarketach, na specjalnych stoiskach w galeriach oraz w Internecie. Ich duże spożycie jest wynikiem tego, że ciężko jest zjeść odpowiednią ilość białka (zwłaszcza w czasie budowania masy mięśniowej) w naturalnych produktach. Ponadto robiąc szejka z odżywką białkową  mamy szybką przekąskę na dzień dobry czy po treningu. Można je mieszać z wodą bądź z mlekiem. Istnieje mnóstwo smaków, takich jak czekolada, wanilia czy truskawka. Takie szejki można zakupić praktycznie w każdej siłowni.  Pamiętajmy jednak, że przy większym spożyciu białka musimy pić więcej wody. Brak odpowiedniego nawadniania może bowiem spowodować problemy z nerkami - ostrzegają specjaliści z https://sklep.cityfit.pl/. Innym problemem jest to, że niektórzy producenci dorzucają dość dużo cukru - a to nie jest dobre dla naszej diety. Dlatego zawsze sprawdzajmy skłąd na opakowaniu.

Spalacze tłuszczu

Oprócz odżywki białkowej dość często wybieramy tzw. spalacze tłuszczu, bądź reduktory tłuszczu. Jednak należy pamiętać, że samo ich spożycie, bez treningu, nie spowoduje, że zrzucimy kilkanaście kilogramów. Są dobrym pomysłem dla osób, które regularnie ćwiczą i stosują odpowiednią dietę. Ich działanie jest różne i może się zdarzyć, że na jedną osobę podziałają bardziej, na inną w ogóle. Najczęściej możemy je dostać w postaci tabletek czy też kapsułek. Ich działanie polega na wzmożonej produkcji ciepła oraz zwiększeniu energii do ćwiczeń. Jest to wynik substancji znajdujących się w takich preparatach: kofeiny, L-kartyniny czy pieprzu Cayenne.

Kreatyna

Ostatnim suplementem, z którym chcemy cię zapoznać, jest kreatyna. Być może już o niej słyszałeś, bowiem możemy ją spotkać w… naszych mięśniach. Jest to białko składające się z glicyny, argininy oraz metioniny. Powoduje ona szybszy rozrost masy mięśniowej oraz szybszą regenerację po treningu. Jednak nie myśl, że dzięki niej będziesz mógł katować się codziennie ćwiczeniami – przy budowaniu masy mięśniowej odpoczynek jest równie ważny jak trening. Preparat najlepiej wchłania się podczas i po posiłku. Wiele osób boi się skutków ubocznych - jednak najczęściej pojawiają się one tylko wówczas, gdy zbyt długo stosujemy kreatynę, bądź dawkujemy jej sobie zbyt dużo.

To, że człowiek chce szybciej osiągnąć efekty, nie jest niczym nadzwyczajnym. Dla początkującej osoby wiele preparatów wydaje się być odpowiednich, jednak należy pamiętać by nie przesadzać z ich ilością. Zawsze przed zakupem odżywki białkowej czy kreatyny skrupulatnie przeczytajmy informacje od producenta lub zasięgnijmy porady doświadczonych trenerów personalnych czy też dietetyków.

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz