Jak znaleźć salon jubilerski, który spełni nasze oczekiwania?

Wybór odpowiedniego salonu jubilerskiego to gwarancja zakupu dobrej jakościowo i eleganckiej biżuterii. Jak i na jakiej podstawie dokonać wyboru jubilera?

Jak znaleźć salon jubilerski, który spełni nasze oczekiwania?

Przede wszystkim dowiedz się, jakie jest doświadczenie tego jubilera. Można się o tym przekonać, patrząc na dyplomy, które zwykle zdobią ściany salonu, oraz pytając samego jubilera. Ważne jest czy jubiler posiada kwalifikacje gemmologiczne. To znaczy, czy może pracować z kamieniami. Zapytaj też specjalistę o jego portfolio. Już oglądając jego prace, możesz zdecydować, czy lubisz jego produkty. Poproś o listę usług, które może zapewnić. Z reguły jest to produkcja i renowacja biżuterii. Możliwe jest również wykonanie biżuterii według indywidualnych szkiców.

Profesjonalista nie tylko sprzeda ci biżuterie, ale też doradzi i wesprze merytorycznie. Z pewnością też udzieli gwarancji na każdy produkt, który wyjdzie spod jego rąk. Zapewnia również bezpłatne instrukcje dotyczące pielęgnacji. Aby dokonać dobrego wyboru, zalecamy odwiedzenie kilku sklepów jubilerskich dla porównania.

Czym zajmuje się jubiler?

Generalnie jubiler wykonuje i naprawia biżuterię z metali szlachetnych i ich stopów oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zawód jubilera reprezentują m.in. projektanci, krajarze, grawerzy, monterzy, ślusarze itp. Są też rzemieślnicy, którzy łączą w swojej działalności zarówno kreatywne, artystyczne podejście, jak i umiejętność wykonywania prac czysto technicznych. Najczęściej jubiler zajmuję się naprawą i produkcją biżuterii oraz pracą z kamieniami szlachetnymi (osadzanie, cięcie, polerowanie itp.). Powinien mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe (często w określonej specjalizacji), wykształcenie średnie zawodowe, a czasami potrzebne jest doświadczenie z pewnymi materiałami lub kamieniami. Należy zauważyć, że wykształcenie zawodowe jest wymagane znacznie rzadziej niż określony staż pracy.

Obrączki ślubne

Jakie usługi świadczy salon jubilerski?

Salon jubilerski najczęściej prowadzi sprzedaż i wykonuje biżuterię na zamówienie. Więcej dowiesz się tu - siudek.com.pl.

Są to np. kolczyki. Możesz kupić gotowe produkty lub zamówić model według własnego layoutu. Dodatkowo kształtem kolczyków mogą być sztyfty lub pierścionki. Zgodnie z metodą mocowania możesz wybrać angielski zamek, klipsy lub skręty. Z kolei wisiorki będą świetnym prezentem na urodziny i wiele innych uroczystości. Istnieje możliwość wyboru dekoracyjnego lub religijnego wisiorka. Jubiler sprzedaje też wszelkiego rodzaju pierścionki. Także pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne. W razie potrzeby możesz złożyć pilne zamówienie, które będzie gotowe w ciągu 7 dni od ostatecznego zatwierdzenia układu. Gotowe produkty spełniają wszystkie niezbędne wymagania i międzynarodowe standardy;

Jak wybrać salon jubilerski?

Profesjonalny jubiler to certyfikowany specjalista z dużym doświadczeniem zawodowym. Prawdziwy jubiler to zarówno projektant, jak i rzemieślnik. Profesjonalista w swojej dziedzinie, oprócz umiejętności artystycznych, musi biegle posługiwać się wieloma specjalnościami: być doskonałym tokarzem, ślusarzem, szlifierzem, majsterkowiczem, wykonywać skomplikowane operacje na miniaturowych częściach. Jest przecież nie tylko artystą, ale także pracownikiem technicznym, produkującym bardzo skomplikowane wyroby z metali i kamienia. Jubiler musi umieć wykonać takie operacje jak:

 • Mocowanie i dobór wkładek.
 • Polerowanie.
 • Zmiana rozmiaru biżuterii.
 • Usuwanie rys.
 • Laserowe lutowanie pęknięć.

Bardzo ważną częścią pracy jubilera jest tworzenie oryginalnej biżuterii. Jubiler może stworzyć obrączki ślubne według fotografii lub szkicu, ręcznie tkane łańcuszki, bransoletkę na zamówienie z kamieniami szlachetnymi. Już przy składaniu zamówienia, możesz ocenić jakość i zasób wiedzy jubilera. Doświadczony specjalista wskaże ci cechy lub mankamenty twojego pomysłu, podpowie jak stworzyć element prawidłowo, aby biżuteria na zamówienie służyła ci jak najdłużej. Niezbędne umiejętności jubilera to:

 • Tworzenie pierścionków, kolczyków, bransoletek.
 • Ręczne tworzenie bransoletek i łańcuszków o dowolnej złożoności.
 • Znajomość różnych rodzajów kamieni.
 • Wiedza i praktyczne doświadczenie, jeśli chodzi o cenne i półszlachetne dodatki.
 • Wysokiej jakości produkcja biżuterii na zamówienie według szkicu, zdjęcia lub ustnego opisu.
 • Konsultacje w zakresie tworzenia biżuterii.

Dobry jubiler zawsze gwarantuje jakość swojej pracy. Oczywiście ważną rolę odgrywa także lokalizacja zakładu jubilerskiego czy salonu i godziny pracy warsztatu.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz