Jak wybrać perfumy dla mężczyzny?

Dobrze dobrany zapach może być doskonałym pomysłem na prezent. Przy wyborze perfum najlepiej brać pod uwagę osobowość i upodobania danej osoby, dlatego taki rodzaj podarunku wchodzi w grę przede wszystkim wtedy, gdy znamy czyjś gust. Inaczej będzie to bardzo trudne. Oto kilka uniwersalnych porad na temat tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze perfum dla mężczyzny.

Po pierwsze, lepiej nie kierować się wyłącznie zapachem wydobywającym się z nakrętki flakonika lub papierowego próbnika, który znajdziemy w każdej drogerii. Najlepiej sprawdzić, jak odczuwamy wybraną markę na skórze – na swojej lub innego, znajomego mężczyzny. Oczywiście wstępną, pierwszą ocenę możemy przeprowadzić za pomocą papierowych pasków, jednak jeżeli chcemy wiedzieć, czy perfum trzyma się na skórze przez cały dzień, warto rozpylić go na ciele. Należy pamiętać, że ten sam zapach na różnych osobach może być odczuwalny zupełnie inaczej. Mimo to, wstępną ocenę najlepiej przeprowadzać za pomocą próbnika, a później przetestować produkt na skórze.

Dlaczego jest to tak ważne? Ze względu na pojawiające się stopniowo nuty zapachowe. Przez pierwsze 5 minut odczuwamy wyłącznie górne nuty; po 10-15 minutach tzw. nuty serca; za to po 30-40 minutach zaczynamy wyczuwać to, co najważniejsze, czyli bazę zapachu, która utrzymuje się na skórze najdłużej. To właśnie ta nuta ma największe znaczenie i decyduje o tym, czy wybrany zapach się nam podoba i czy chcemy, aby został z nami przez wiele godzin. Drugą kwestią jest pojemność produktu, który wybieramy na prezent. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy wybrane przez nas perfumy męskie będą strzałem w dziesiątkę i przypadną obdarowanemu do gustu, najlepiej wybrać nieco mniejszą pojemność lub zainwestować w zestaw niewielkich perfumetek.

Pogoda, charakter i samopoczucie również mają znaczenie

To, czy dane perfumy przypadną nam do gustu, może być zależne również od pory roku. Według specjalistów najlepiej kupować perfumy w okresie letnim, kiedy to wyższa temperatura powoduje uwalnianie pary wodnej. W wyniku tego zapach jest lepiej odczuwalny i szybciej możemy określić, czy się nam podoba. Poza tym, w gorące dni skóra jest nieco tłustsza, dlatego zapach może dłużej utrzymywać się na skórze. Jednym z kryteriów doboru zapachu dla mężczyzny powinien być również jego charakter i zainteresowania.

Jeżeli mamy do czynienia z osobą aktywną, lubiącą sport i energiczną, wybierzmy zapachy cytrusowe, z nutami zielonej herbaty, czyli te bardziej orzeźwiające. Za to cedrowa baza przyda się mężczyznom zapracowanym, narażonym na stres i pozostającym w ciągłym skupieniu. W przypadku panów, którzy używają perfum wyłącznie na większe, uroczyste okazje i randki, dobrym rozwiązaniem będą cięższe, orientalne nuty, które idealnie pobudzają zmysły. Zapachy mogą pełnić również funkcję terapeutyczną. Wonie kwiatowe sprawdzą się jako poprawiacz nastroju – według naukowców doskonale wpływają na nasze samopoczucie i polepszają humor używającej ich osoby.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz