Jak dobrać fryzurę do sukni ślubnej?

Każda panna młoda w dniu swojego ślubu pragnie wyglądać wyjątkowo. Tymczasem, stworzenie ślubnej stylizacji to wcale nie takie łatwe zadanie. Gdy wybierzemy już odpowiednią, pasującą do naszej sylwetki suknię ślubną, przychodzi czas na dodatki: buty, welon, biżuterię. Na samym końcu zaś pozostaje ułożenie włosów. Jak dobrać fryzurę do sukni ślubnej, by w tym wielkim dniu prezentować się zjawiskowo? Zapraszamy na krótki przegląd najmodniejszych propozycji.

Suknia bez ramiączek

Wiele panien młodych decyduje się na suknię ślubną odsłaniającą dekolt i ramiona. Choć pasuje do nich większość fryzur, najbardziej odpowiednie są te z rozpuszczonymi włosami, które doskonale współgrają z wyeksponowanym dekoltem. Jeśli jednak decydujemy się na włosy upięte, warto zadbać o wyrazisty naszyjnik na szyi. Zastąpić może go piękny sznur białych pereł.

Suknia boho

Do sukni w stylu boho również idealnie pasują luźno puszczone włosy, częściowo upięte do góry. We włosach powinny znaleźć się świeże kwiaty, które ukryją miejsce upięcia i nadadzą ślubnej stylizacji romantyczny charakter. Kwiaty powinny przypominać te zerwane z łąki, pozbawione regularnej formy i kształtu. Muszą również współgrać z bukietem panny młodej i dekoracjami weselnej sali.

Suknia z hiszpańskim dekoltem

Suknia z hiszpańskim dekoltem pięknie eksponuje ramiona. By nie zepsuć finalnego efektu, fryzura nie powinna ich zasłaniać. Odpowiednie będą zatem hiszpańskie koki i upięcia na wysokości uszu. Długowłose panie mogą również zdecydować się na opadający na jedną stronę warkocz, który doda pannie młodej dziewczęcego uroku.

Suknia z dekoltem ze stójką

Na suknię z dekoltem ze stójką decydują się panie o długiej szyi. Fryzura powinna odsłaniać twarz, dlatego najlepsze będą klasyczne koki upięte wysoko na czubku głowy. Unikamy dodatkowych ozdób, które mogłyby przytłoczyć twarz panny młodej.

Ślubna fryzura powinna być dostosowana nie tylko do sukni, ale także kształtu twarzy, długości i koloru włosów. Pomocna w doborze może okazać się strona https://wedding.pl/inspiracje/fryzury-slubne/ i dostępna na niej galeria ślubnych inspiracji. Zdjęcia możemy przeglądać z podziałem m.in. na kolor włosów, rodzaj upięcia, a także dodatków. Z pomocą serwisu każda panna młoda odnajdzie odpowiednią fryzurę dla siebie!

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (1)
Zostaw komentarz