Jak dobrać biżuterię ślubną?

Co może być poważniejszego i ważniejszego dla kobiety niż wybór sukni ślubnej? Najpewniej dobór odpowiedniej do nie biżuterii.

Biżuteria ślubna a suknia

Każdą biżuterię dla panny młodej należy wybrać pod sukienkę, ale nie odwrotnie. Nawet jeśli jesteś szaleńczo zakochana w biżuterii, nie kupuj ich, zanim nie wybierzesz sukienki. W stroju panny młodej głównym elementem jest sukienka. Biżuteria powinna podkreślać jej urodę i doskonałość stroju. Jeśli kolczyki są jaśniejsze i bardziej wdzięczne niż cały strój, ryzykujesz, że będą wyglądać zbyt wyzywająco.

Biżuteria ślubna powinna pasować do koloru i wyglądu sukni ślubnej. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny - duża i masywna biżuteria kategorycznie nie nadaje się do lekkich przezroczystych sukienek. Ważne jest również utrzymanie prawidłowej równowagi „geometrycznej”.

Nie powinno być zbyt wielu dekoracji ślubnych. Sama panna młoda powinna być na pierwszym planie, a biżuteria tylko korzystnie podkreśla jej urodę. W niektórych przypadkach możesz wykazać się odwagą - jasny naszyjnik o nietypowym kształcie będzie pasował do dziewczyny w skromnej sukni ślubnej. Biżuteria ślubna powinna współgrać z twoją psychiką i temperamentem. Jeśli jesteś fanką minimalizmu w swoim życiu, to skromna biżuteria do sukni ślubnej także będzie wskazana.

Kształt dekoltu to najważniejsze kryterium przy wyborze biżuterii ślubnej. Zachowaj szczególną ostrożność, wybierając biżuterię pod sukienkę z dekoltem w szpic. Nadają się do nich naszyjniki z zawieszkami (powtarzającymi się kształtem dekoltu) lub zawieszki z małymi kroplami. Cienka nić perłowa nadaje się również do dekoltu w szpic. Mały, zgrabny naszyjnik pasuje do sukienki z odkrytymi ramionami. Gorsetowa sukienka bez ramiączek znosi wszelkie ograniczenia, wybieraj według własnego gustu.

Do dekoltu w kształcie serca wybierz naszyjnik z długim wisiorkiem, ale tak, aby nie zagłębiał się w dekolt. Głębokość naszyjnika określa się, biorąc pod uwagę długość i grubość szyi - powinna ją wydłużać, a nie skracać. Im bardziej odsłonięte ramiona, tym większy możesz wybrać kamień. Jeśli chcesz znaleźć biżuterię ślubną w sklepie internetowym, to możesz skorzystać z gotowych zestawów, lub poprosić pracujących tam specjalistów o radę.

biżuteria we włosach

Biżuteria na włosy

Kolczyki o dowolnym kształcie są odpowiednie dla posiadaczek owalnej twarzy. Puszyste panny młode muszą wizualnie „wydłużyć” twarz, dlatego najlepiej wybrać kolczyki z zawieszkami. Kolczyki koła, nawet z naturalnymi diamentami, są w tym przypadku niewskazane, ponieważ dodają szerokości okrągłej twarzy. Kolczyki w kształcie kropli idealnie nadają się do kwadratowej twarzy (z masywnym podbródkiem). Jednocześnie powinny ściśle sięgać do linii podbródka. Unikaj wyraźnych i ostrych geometrycznych kształtów, ponieważ dodatkowo podkreślą „kwadratowy” kształt twarzy.

Jeśli fryzura ślubna jest wysoka, wszystkie włosy są związane, a szyja całkowicie otwarta, kształt twarzy stanie się głównym kryterium wyboru. Długie, a w niektórych przypadkach masywne kolczyki nadają się do długich, luźnych włosów, które swobodnie unoszą się na wietrze. Jeśli ramiona są całkowicie otwarte, a twarz nie jest zbyt duża, możesz wybrać piękne masywne kolczyki.

Fryzura panny młodej jest niezwykle ważnym elementem stylu i do jej stworzenia należy użyć specjalnych dodatków. Nowoczesne ozdoby do fryzur ślubnych, mają charakter dekoracyjny, a jednocześnie pomagają utrwalić i utrzymać loki. Wybór dodatków jest naprawdę duży, a stylistka ślubna zazwyczaj wie, które z nich są potrzebne. Najczęściej są to:

  • Spinki do włosów i spinki do włosów.
  • Wstążki i obręcze.
  • Kwiaty sztuczne lub naturalne.
  • Welony.
  • Tiary.
  • Biżuteria z pereł i koralików.

Gotową biżuterię do fryzury panny młodej możesz kupić bezpośrednio od jubilerów. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, to najlepszym wyborem jest zakup biżuterii na zamówienie.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz