Dlaczego warto nosić stanik sportowy i jaki wybrać?

Nienoszenie biustonosza podczas aktywności sportowych jest tak samo niekorzystne dla piersi, jak noszenie źle dobranego stanika. Biustonosz sportowy musi być idealnie dobrany – tylko wtedy będzie spełniał swoje funkcje. Dobrze dobrany stanik sportowy świetnie podtrzymuje biust i zapewnia optymalną wentylację jego delikatnym tkankom. Jaki stanik sportowy wybrać, by czuć się komfortowo podczas ćwiczeń i zapewnić piersiom najlepszą ochronę?

Biustonosz sportowy – dlaczego jest konieczny podczas ćwiczeń?

Aktywność fizyczna nie jest obojętna dla biustu. Podczas ćwiczeń, biust bardzo często unosi się do góry, po czym w niekontrolowany sposób opada. Wtedy dochodzi do rozciągania więzadeł Coopera, które budują biust. Piersi nie są połączone z mięśniami, dlatego swój zgrabny wygląd zapewniają jedynie skórze i wspomnianym więzadłom. Niestety, więzadła nie są elastyczne, dlatego, gdy rozciągną się podczas ćwiczeń, nie napinają się z powrotem. W ten sposób, biust ulega deformacji i traci swój jędrny wygląd. Dobrze dobrany stanik sportowy jest w stanie w znacznym stopniu ograniczyć ruch piersi podczas aktywności sportowych, a tym samym – uchronić je przed utratą jędrności.

Jak dobrać stanik sportowy?

Biustonosz sportowy ma za zadanie uchronić biust przed deformacją podczas ćwiczeń, ale to nie wszystko. Idealnie dobrany stanik sportowy to gwarancja komfortu w trakcie aktywności. Ten rodzaj bielizny nie może krępować ruchów, a materiał, z którego jest wykonany, powinien dobrze radzić sobie z odprowadzaniem wilgoci z ciała. Jak dobrać biustonosz sportowy, by aktywność fizyczna była czystą przyjemnością?

  • Rozmiar

Rozmiar stanika to kluczowa kwestia. Biustonosz sportowy powinien idealnie przylegać do ciała, ale nie może ograniczać ruchów. Jeśli: piersi nie mieszczą się w miseczkach, pas pod biustem wżyna się w skórę lub materiał na plecach się roluje to znak, że należy sięgnąć po większy rozmiar.

  • Materiał

Stanik sportowy powinien być wykonany z przyjaznego dla skóry, oddychającego materiału. Tkanina powinna świetnie sobie radzić z odprowadzaniem wilgoci z ciała. Materiał ma za zadanie również optymalnie podtrzymywać biust nawet podczas intensywnych treningów.

  • Detale

Bezszwowa konstrukcja czy szerokie ramiączka to tylko z pozoru nieistotne detale, które mają ogromny wpływ na komfort podczas ćwiczeń. Gładki fason pozwoli uniknąć podrażnień, natomiast szerokie ramiączka skutecznie ustabilizują biust.

Szeroki wybór staników sportowych, które zapewnią maksymalny komfort w trakcie aktywności fizycznych, można znaleźć w tym sklepie: https://www.tchibo.pl/bielizna-dzienna-c400068790.html.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz