Dekorujemy restauracyjny stół – jakie świece wybrać?

Każdy stół jest jak restauracja w pigułce. To od atmosfery, która na nim i wokół niego zostanie stworzona, zależy samopoczucie gości. Nieodłącznym elementem dekoracyjnym, wprowadzającym wspaniały nastrój, są świece. Które z nich wybrać, by podkreślić charakter miejsca i zbudować przyjemną atmosferę?

Świece dekoracyjne na stół

Restauratorzy doskonale wiedzą, że stworzenie odpowiedniego nastroju, obok doskonałej kuchni, jest kluczowym elementem decydującym o doświadczeniach ich gości. W tym przypadku nawet drobne rzeczy mają znaczenie i sprawiają, że goście chcą zostać dłużej. Świece dekoracyjne są niezastąpione w budowaniu wspaniałego nastroju. Spośród wielu propozycji, które znajdziemy na rynku, szczególną uwagę warto zwrócić na świece wotywne, klasyczne świece stożkowe oraz świece walce. Te modele najlepiej sprawdzają się w przestrzeni restauracji. Oto, dlaczego.

Świece wotywne – zabawa formą

Świece wotywne doskonale nadają się do łączenia ich z ozdobnymi pojemnikami, w których będą płonąć. To świece, które pięknie prezentują się w szklanych pojemnikach/świecznikach. Świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny stołu. Do świec wotywnych dobrać możemy dowolny szklany pojemnik, który będzie spójny z wystrojem wnętrza. Mogą być one proste w formie lub ozdobne. Jeśli wybierzemy szkło barwione, jego kolorowy, oświetlony płomieniem blask, stanie się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Szklane pojemniki, w najróżniejszej formie, mogą być dodatkowo ozdobione – przepaskami, zawieszkami – które będą dobrze korespondować ze stylistyką stołu i wystroju wnętrza całej przestrzeni restauracyjnej.

Świece stożkowe – nienachalna elegancja

Świece stożkowe to bardzo klasyczne, wręcz ponadczasowe rozwiązanie estetyczne. Doskonale pasują do miejsc, w których króluje nienachalna elegancja. Szczególnie dobrze sprawdzą się podczas romantycznych kolacji dla dwojga. Świece stożkowe, podczas palenia, oczywiście wymagają użycia świeczników. A same świeczniki mogą stać się kolejnym, pięknym elementem aranżacyjnym przestrzeni.

świece stożkowe

Świece walce – błogi relaks

Świece walce najlepiej sprawdzą się w restauracjach i knajpkach, gdzie chcemy stworzyć nastrój kojarzący się z komfortem, błogim relaksem. Wygodne kanapy, niższe stoły, nastrojowa muzyka – w takich miejscach po prostu chce się rozpłynąć wypoczywając. Grube świece walce doskonale podkreślają taki klimat, bo nieodmiennie kojarzą się z duńskim hygge i kojąca mocą natury.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz