Czym warto kierować się przy wyborze portfela?

Od lat ogromnym uznaniem cieszą się portfele skórzane. W przypadku tego surowca można mówić o uniwersalności, ponadczasowości, elegancji, trwałości i solidności. Dokładnie w czymś takim powinniśmy trzymać swoje karty kredytowe i pieniądze.

Do ich produkcji sięga się po skórę licową, surową, lakierowaną czy ekologiczną. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Przebierać możemy w kolorach, rozmiarach i nawet rodzajach zapięć. Czas zastanowić się nad tym, jak dobrze wybrać portfel skórzany, aby być w pełni zadowolonym z zakupu.

Wybieramy skórzany portfel

Skórzane portfele to strzał w dziesiątkę dla każdego, niezależnie od okazji czy nawet stylizacji. Wiodą prym od wielu lat i zdają się nigdy nie wychodzić z mody. Jeśli szukamy czegoś uniwersalnego, to skórzany portfel będzie zawsze dobrym wyborem. Na uwadze powinno się mieć to, z jakiej skóry został wykonany, gdyż każda różni się kolorem i właściwościami. Skóra licowa jest gładka, odporna na działanie wilgoci i zabrudzenia. Może być bydlęca, cielęca, jagnięcia czy nawet kozia. Trzeba liczyć się z większą podatnością na uszkodzenia mechaniczne ze względu na brak woskowania. Bardziej szorstka w dotyku jest skóra surowa, wyróżnia się delikatną strukturą i wymaga pielęgnowania specjalnymi środkami. Portfel skórzany będzie gładki i ładnie połyskujący, jeśli został wykonany ze skóry lakierowanej. Prezentuje się bardzo elegancko, ale niestety jest podatny na uszkodzenia i trzeba go regularnie pielęgnować. Przy ograniczonym budżecie można wybrać portfel ze skóry ekologicznej, która z wyglądu do złudzenia przypomina tą naturalną. Ekoskóra jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia.

Wybierając portfel skórzany, trzeba mieć na uwadze jakość jego wykonania. Nie chodzi tutaj jednak tylko o materiał, ale też o szwy. Powinny one być równe, a rogi portfela zaokrąglone. Nie sprawdzą się te o ostrych kantach, z ukośnymi i grubymi szwami. Wskazuje to na produkt gorszej jakości. Kolejną kwestią będzie to, jaki rodzaj zapięcia ma skórzany portfel. Niektóre nie mają żadnego, co w niektórych przypadkach może być zaletą, jeśli chodzi przykładowo o wygodę użytkowania. Dużo bezpieczniejszy będzie jednak model zapinany, aby jego zawartość była należycie chroniona. Portfele bez zapięcia mogą w każdej chwili się otworzyć przez przypadek, nie mówiąc już o zgubieniu tego, co znajdowało się w środku. Można też zdecydować się na opcję z zamkiem czy suwakiem od wewnętrznej strony.

Ciekawe propozycje portfeli ze skóry znajdziesz na Skorzany.com

skórzany portfel

Niezbyt polecane są portfele skórzane na rzepy, które szybko przestają trzymać. Dużo mocniejsze i bardziej wytrzymałe będą modele zapinane na zatrzaski. Najwygodniejsze okazują się być jednak portfele wyposażone w magnetyczne klipsy, które zmykają się samoczynnie. Za najbezpieczniejsze uznaje się te zapinane na zamek błyskawiczny, chociaż ich obsługa zajmuje trochę więcej czasu.

To również będzie miało znaczenie

Mając w ręce portfel skórzany, trzeba mieć na uwadze jego pakowność, liczbę komór i przegród. Im więcej rzeczy chcemy do niego włożyć, tym komora musi być obszerniejsza, aby to wszystko pomieścić. Dalej mamy kolor i design, co jest oczywiście kwestią indywidualnych preferencji. Zdecydować trzeba też o tym, czy portfel ma być pionowy czy poziomy, składany podwójnie czy może potrójnie. Jeśli zamierzamy trzymać go w kieszeni, to najlepszy będzie model płaski, podwójne składany. W przypadku noszenia go w torbie czy aktówce można pozwolić sobie na większy model, potrójnie składany.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz