Czy warto kupować rękawiczki na kajak?

Zima w pełni. Minusowe temperatury nie sprzyjają sportom wodnym, chociaż...amatorów morsowania i innych aktywności w tym okresie przybywa z roku na rok. Zimowe kajakowanie ma w sobie coś magicznego: przyroda potrafi ująć niespotykanymi, pięknymi widokami. Aby wszystko odbyło się w bezpiecznych i komfortowych warunkach, należy się odpowiednio ubrać. Rzeczą, o której bezwzględnie trzeba pamiętać, są rękawiczki na kajak.

Nie tylko zimą

No właśnie! Rękawiczki na kajak to rzecz, która może przydać się nie tylko w czasie zimy, gdyż ich funkcje okazują się być przydatne także latem. Jakie to funkcje?

  • Ochrona przed otarciami i odciskami, które mogą okazać się bardzo dokuczliwe przy długotrwałym wiosłowaniu.
  • Ochrona przed światłem słonecznym - uwierz, wielu niedoświadczonych kajakarzy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo nasze dłonie są narażone na poparzenia słoneczne w trakcie wiosłowania przy bezchmurnej, upalnej pogodzie.
  • Odpowiednio dobrany materiał sprawia, że poprawia się przyczepność dłoni, co jest przydatne podczas trzymania wiosła.
  • Rękawiczki na kajak z wyprofilowanymi palcami zmniejszają zmęczenie dłoni podczas wiosłowania.
  • Niektóre modele zostały wykonane przy użyciu chłonnego polaru w okolicach nadgarstka - dzięki temu możesz bezproblemowo pozbyć się potu przy dużym wysiłku: wystarczy go zetrzeć.
  • No i ostatnia, oczywista funkcja: rękawiczki na kajak chronią przed wyziębieniem i mają za zadanie utrzymać komfort termiczny dłoni.

To tyle, jeżeli chodzi o najważniejsze funkcje. Teraz pozostaje jeszcze jedno pytanie.

Które rękawiczki na kajak kupić?

Uważam, że warto kupić porządne rękawiczki na kajak wyprodukowane przez znanego, sprawdzonego producenta. Przecież to zakup, który ma Ci służyć przez kilka lat! Nie warto na nim oszczędzać! Chociaż cenowo i tak nie wygląda to źle: godne polecenia modele są dostępne w sieci już w okolicach 100 złotych. Jakie to modele? Jakich marek?

  • Peak UK - marka ceniona głównie przez zawodowych sportowców. Nawet jako kompletny laik z całą pewnością rozpoznasz logo tego producenta. W jego ofercie znajdziesz nie tylko świetne rękawiczki na kajak, ale także bogaty wybór odzieży przystosowanej do noszenia w wodzie (spodnie, kurtki, kombinezony, buty oraz skarpety).
  • NRS - amerykański producent równie popularny wśród sportowców co omówiony poprzednik. Czytając specyfikację oferowanych przez niego produktów - np. rękawic Reactor Rescue - z pewnością będziesz pod wrażeniem. Każda rzecz z logiem NRS to gwarancja wysokiej jakości i niezawodności nawet w ekstremalnych warunkach.
  • Aqua Design - marka wywodząca się z Francji. Zajmuje się szerokopojętymi akcesoriami do uprawiania sportów wodnych: od desek SUP do kamizelek asekuracyjnych, butów, skarpet i rękawiczek na kajak. Wysoka jakość i korzystne ceny.

Mufle kajakowe

Poruszając zagadnienie rękawic na kajak nie sposób byłoby nie wspomnieć o muflach kajakowych, zwanych także łapawicami. Jeżeli obawiasz się, że rękawiczki na kajak okażą się niekomfortowe w noszeniu (np. cenisz sobie bezpośredni kontakt z drążkiem wiosła), ale jednocześnie obawiasz się o swój komfort termiczny, to łapawice mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Są naprawdę bardzo wygodne i wspaniale spełniają swoją funkcję. 

Gdzie kupić rękawiczki na kajak?

Zajrzyj na gosup.pl, gdzie znajdziesz niezawodne rękawiczki na kajak w bardzo korzystnych cenach. Dostępne na tej stronie tabele rozmiarów pozwolą na szybkie i bezproblemowe dobranie odpowiedniego rozmiaru rękawic. Jeżeli lubisz spędzać długie godziny w kajaku, to rękawiczki na kajak są rzeczą, którą warto posiadać w swoim ekwipunku.

Artykuł został opublikowany przy współpracy z firmą www.seomamut.pl

​Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz