Chinosy męskie-casual i na elegancko

Chinosy już dawno na dobre zagościły również i w szafach polskich mężczyzn. Sprawdzamy dlaczego cieszą się taką popularnością i jak właściwie należy je nosić? Zobacz, jak można przy pomocy tych kultowych spodni zmienić swój styl i dopasować się do każdej niemal okazji.

Skąd wzięły się chinosy? 

Chinosy swoją nazwą kojarzą się z produktem pochodzącym z Chin, co jest dobrym tropem dla wszystkich tych, którzy chcieliby się przyjrzeć tego rodzaju męskiej garderobie pod kątem pochodzenia. Słowo “chino” po hiszpańsku oznacza ‘chiński”  i właśnie z tego kraju pochodzą spodnie, tak chętnie dziś noszone przez mężczyzn niemalże na całym świecie. Popularność ich rozpoczęła się jeszcze w czasie dwudziestolecia międzywojennego, a na dobre zaś utrwaliła się w Stanach Zjednoczonych i Europie zachodniej tuż po drugiej wojnie światowej. Odznaczające się specyficznym krojem spodnie od samego początku były traktowane jako doskonałe rozwiązanie pomiędzy klasycznymi spodniami codziennymi a tymi przeznaczonymi na bardziej eleganckie i wyjątkowe okazje. Bardzo szybko to właśnie chinosy stały się ogniwem łączącym elegancję ze swobodą noszenia. W taki sposób są odbierane przez mężczyzn także dziś, nie ma chyba przesady w stwierdzeniu, że to właśnie jest główny powód ich wciąż rosnącej popularności nie tylko w naszym kraju.

Dyskretny urok elegancji

Elegancja chinosów jest mało rzucająca się w oczy, polega przede wszystkim na zwykłej prostocie kroju. Pod tym względem łączą się one niejako ze spodniami wizytowymi. Jednocześnie jednak są uszyte z bawełny o skośnym splocie, co umożliwia większą wygodę użytkowania na co dzień. Nie potrzebują również dokładnego prasowania w kant, nie mną się zbytnio, powstałe zagniecenia układają się naturalnie. Ta łatwość użytkowania przekłada się oczywiście na ich popularność, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyny i wyznacznik ich międzynarodowego sukcesu. Chinosy cieszą się uznaniem wielu nabywców głównie dlatego, że można je łączyć niemal dowolnie z różnymi innymi elementami garderoby. Umożliwia to naprawdę sporą dowolność w stroju, w zależności od potrzeb danej chwili.

Swobodna elegancja czy elegancki luz?

Swoboda noszenia, jak wspomnieliśmy, sprzyja również swobodzie dobierania innych elementów garderoby, dlatego wielu mężczyzn decyduje się na zakup takich spodni jak chinosy. Przykładem sklepu internetowego, który oferuje szeroki wybór chinosów męskich jest https://merits.pl/ Bez względu na porę roku można je ubierać, sprawdzą się w wielu różnorakich zestawieniach. Z powodzeniem można ubrać do nich T-shirt, nieco bardziej eleganckie polo, luźno wypuszczoną na spodnie koszulę bądź sportowy blezer. Świetnie pasują również do wielu sportowych marynarek, jeśli okoliczności wymagają podkreślenia wagi chwili w stroju bardziej eleganckim niż swobodnym. Podobnie jest z doborem obuwia, więc można bez większego wysiłku wybrać się na męskie piwo do pubu, kolację u teściów, wyjście do teatru i cały szereg innych okoliczności. Jeśli zatem nie masz jeszcze swojej pary chinosów, zadbaj o szybkie uzupełnienie braków w swojej garderobie.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz