Wzmocnienie włosów i paznokci - czy to możliwe?

Piękne, ale jednocześnie zdrowe ciało to pragnienie wielu dorosłych kobiet i mężczyzn. Właśnie dlatego warto wiedzieć, że na wiele czynników, które codziennie oddziałują na nasze organizmy mamy bardzo duży wpływ, a ich ograniczenie lub wręcz przeciwnie - zwiększenie kontaktu z nimi może przyczynić się do poprawy funkcjonowania wszystkich komórek i narządów w naszym ciele. Możemy zatem reagować, gdy zaobserwujemy pierwsze niepokojące objawy i sukcesywnie przyczyniać się do polepszania nie tylko własnego wyglądu, ale także, co równie ważne - naszego samopoczucia.

Codzienna pielęgnacja wrażliwych włosów, paznokci i skóry

Wielu osobom wydaje się, że doskonale znają potrzeby swojego ciała oraz sposoby, w jaki powinni je pielęgnować. A tymczasem należy pamiętać, że w przypadku każdego rodzaju cery czy włosów i ich indywidualnych potrzeb sprawdzą się zupełnie inne kosmetyki czy zabiegi (zarówno domowe, jak i te wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych).

Pierwszym uniwersalnym krokiem do prawidłowego dbania o skórę, włosy i paznokcie jest ich regularne oczyszczanie. Pozostałości  makijażu, lakieru do paznokci czy kosmetyków do stylizacji włosów nie wpływają najlepiej na kondycję tych części naszego ciała. Oczyszczenie ich pozwala im naturalnie oddychać oraz unormować pracę poszczególnych z tysięcy komórek. Po takim zabiegu znacznie lepiej też wchłaniają się pozostałe kosmetyki - kremy, odżywki i balsamy.

Kolejną ważną zasadą jest ograniczenie zbyt gorącej wody w czasie kąpieli czy mycia rąk - może ona bowiem podrażniać wrażliwą skórę, wysuszać ją, powodować łupież, świąd i zaczerwienienie. Po kąpieli czy myciu nie należy zbyt intensywnie wycierać ciała i włosów, wystarczy delikatnie je osuszyć, a następnie zastosować dedykowane na ten czas kosmetyki. 

Kosmetyki to nie wszystko!

Nawet mimo systematycznego stosowania kilkunastu specjalistycznych preparatów możemy mieć problem z licznymi dolegliwościami, takimi jak choćby odwodnienie skóry, utrata jej elastyczności, wypadanie i utrata blasku włosów, łamliwość i rozdwajanie paznokci. To znak, że nasz organizm wymaga bardziej złożonego postępowania. Wtedy oprócz kosmetyków, należy także nieco zmodyfikować dietę oraz być może wprowadzić suplementy, które uzupełnią niedobory niezbędnych witamin i minerałów. (jak np. Vitapil  https://www.apteka-melissa.pl/produkt/vitapil-z-biotyna-bambus-60-tabl,6489.html, który zawiera m.in. biotynę, ale także cynk, witaminę B12 czy wyciąg z bambusa).

W kwestii diety niezbędne jest wprowadzenie dobrej jakości warzy i owoców, nabiału, ryb i owoców morza, pestek, orzechów oraz kasz, które pozwalają zaspokoić głód oraz dostarczyć cennych składników poprawiających ogólny wygląd i kondycję skóry, włosów oraz paznokci.

Stan naszego organizmu jest w dużej mierze odzwierciedleniem indywidualnego stylu życia i codziennych wyborów. W przypadku pojawienia się pierwszych niepokojących dolegliwości, warto nieco zmienić dotychczasowe postępowanie i rozpocząć działania, których celem będzie długotrwała poprawa wyglądu, a tym samym znacznie lepsze samopoczucie, które pozwoli cieszyć się pełnią życia.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz