Woda kokosowa najlepsza aby ugasić pragnienie w upały

Woda kokosowa to płyn, który znajduje się we wnętrzu jeszcze zielonego owocu palmy kokosowej. Nie należy jej mylić z mleczkiem kokosowym, które powstaje dopiero z miąższu i tłuszczu. Jej niewątpliwą zaletą jest wysoka jakość płynu, który został wielokrotnie przefiltrowany przez drzewo. Właśnie dlatego jest krystalicznie czysta.

Woda kokosowa na lato nie tylko gasi pragnienie, ale również dostarcza do organizmu wielu substancji odżywczych i ważnych pierwiastków, które pozytywnie wpływają na działanie całego organizmu. Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy człowieka, który jest w stanie skutecznie zwalczać bakterie i wirusy.

Zalety wody kokosowej

Woda kokosowa nadaje się  do picia nie tylko na lato, ale o każdej porze roku. W ciepłe dni jest szczególnie doceniana, z racji swoich właściwości i delikatnie słodkiego smaku, mimo że nie zawiera cukru. Mogą ją bezpiecznie spożywać osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą, a także te, które nie tolerują laktozy. Można ją bez obaw podawać także małym dzieciom - w skład płynu wchodzi kwas laurynowy, który znajduje się także w mleku matki. Jest w 100% naturalnym produktem drzewa kokosowego, a w trakcie drogi od korzeni do wnętrza owocu, zostaje dokładnie przefiltrowana więc jest krystalicznie czysta. Można ją pić bezpośrednio z butelki lub dodawać do różnych napojów, koktajli czy smoothie, których przepisy znajdują się na zdrowie.tvn.pl.

Woda kokosowa a zdrowie

Zalety picia wody kokosowej są nie do przecenienia. Pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego, krwionośnego, trawiennego i moczowego. Zawiera magnez, wapń, fosfor, potas i witaminy. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, a pita o poranku daje niemal tyle energii, co kawa. Z racji tego, że ma bardzo mało kalorii, doceniły ją gwiazdy z pierwszych stron gazet, bardzo chętnie włączając do diety. Faktycznie przy kuracjach odchudzających i podczas aktywności fizycznej jest doskonałym naturalnym zamiennikiem napojów izotonicznych, gdyż dostarcza wiele niezbędnych mikroelementów. Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa potwierdziła, że woda kokosowa posiada ten sam poziom elektrolitów co krew człowieka.

Jej wadą jest głównie cena. Niestety napój nie należy do najtańszych.

Przepis na smoothie z wodą kokosową

Woda kokosowa na lato świetnie sprawdza się w formie kolorowego smoothie. To przede wszystkim zdrowy i naturalny napój, który można pić po treningu lub między posiłkami, jako sposób na ugaszenie pragnienia. Do jego przygotowania można wykorzystać niemal każdy owoc np. banany. Wystarczy zblendować 3 owoce z jedną szklanką wody kokosowej oraz sokiem z połówki cytryny i gotowe. Dobrym pomysłem jest dodanie do napoju łyżeczki owoców chia, o których można przeczytać na tvn.zdrowie.pl i pozostawienie na godzinę w lodówce. Napój nie tylko zmieni konsystencję, ale także zyska dodatkowe zdrowotne właściwości.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz