Sztuczna czy żywa choinka świąteczna?

Wielkimi krokami zbliża się czas przedświątecznych przygotowań. Wiele osób z pewnością zaczyna już tworzyć listy prezentów oraz świątecznych zakupów. Warto niektóre rzeczy kupić wcześniej, aby nie stresować się wybrakowaną ofertą i kolejkami, jakie będą towarzyszyć nam w ostatnich dniach przed świętami. Tradycyjnie, wielu z nas stanie przed wyborem choinki: sztuczna czy żywa? Praktyczny wybór, czy magia świąt? Zobacz zalety i wady sztucznej i żywej choinki i sprawdź, która w twoim przypadku sprawdzi się najlepiej!

Naturalna choinka – zalety i wady

Naturalna choinka od zawsze kojarzy nam się ze świąteczną atmosferą. Jej niepowtarzalny zapach, unikatowy kształt oraz kolor igieł sprawiają, że w domu „pachnie świętami”. Niestety, oprócz oczywistych zalet, naturalne drzewka świąteczne mają również słabe strony, do których przede wszystkim zalicza się słaba odporność na wysokie temperatury. Zimą, gdy ogrzewanie podnosi temperaturę w naszym mieszkaniu, naturalne drzewko nie ma szans przetrwać zbyt długo. Igły zaczynają opadać i zwykle już kilka dni po świętach choinkę trzeba rozebrać. Osoby, które lubią rozkoszować się świąteczną atmosferą na długo przed świętami oraz celebrować bożonarodzeniowy okres po Nowym Roku, raczej powinny postawić na sztuczne choinki, które być może nie pachną tak niesamowicie, ale za to będą stały tak długo, jak tego chcemy.

Sztuczna choinka – zalety i wady

Sztuczna choinka to widok znany nie tylko z centrów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej. Bardzo wiele osób od lat w swoich domach ubiera wyłącznie drzewka z materiałów syntetycznych. Zaletą takiej choinki jest jej relatywnie niska cena, a także fakt, iż sztuczna choinka kupiona raz, posłuży nam minimum przez kilka sezonów. Dodatkową zaletą sztucznych choinek jest prawdziwe bogactwo w wyborze kształtów, wymiarów, odcieni czy grubości gałęzi. Możemy więc bez większego problemu wybrać taką choinkę, która będzie pasowała do naszego salonu lub dowolnego innego pomieszczenia.

Choinki sztuczne niczym naturalne – hit sezonu

Ogromną popularnością wśród wszystkich miłośników naturalnych drzewek, cieszą się sztuczne choinki, kształtem imitujące „żywe” drzewka. Tego rodzaju choinkom daleko do idealnej symetrii i perfekcyjnego kształtu. To właśnie ich „niedoskonały” charakter – różne długości gałęzi, nieregularny czubek itp., dodają im naturalnego charakteru, dzięki czemu sztuczna choinka może prezentować isę tak dobrze, jak naturalny świerk czy sosna. Wejdź na e-choinki i wybierz drzewko, które w najlepszym stopniu odpowiada twoim indywidualnym oczekiwaniom.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz