Soczewki kontaktowe a makijaż oczu

Kobiety, które noszą soczewki, mogą na co dzień wykonywać makijaż, jednak muszą pamiętać o kilku prostych zasadach dotyczących higieny. Istnieją kolorowe kosmetyki, które są przeznaczone tylko dla osób noszących szkła kontaktowe. Tradycyjne preparaty do makijażu najlepiej zastąpić hypoalergicznymi i beztłuszczowymi.

Zdejmowanie soczewek a makijaż

O prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych na co dzień można przeczytać na stronie internetowej: http://ultraflex.pl/. Cennych wskazówek dotyczących obchodzenia się ze szkłami udzieli również okulista na pierwszej wizycie poszerzonej o dobór soczewek. Specjalista podpowie też jakich kosmetyków do pielęgnacji twarzy i wykonywania makijażu używać. Soczewki kontaktowe zawsze zdejmuje się przed wykonaniem makijażu. Dzięki temu unika się dostania do oczu resztek pudru, cieni czy kredki do oczu. Przed wykonaniem makijażu również aplikuje się krople do oczu, jeśli zachodzi taka potrzeba. Na koniec dnia bardzo ważny jest dokładny demakijaż, gdyż niezmyte resztki mogą dostać się do oczu i spowodować podrażnienia.

Kolorowe kosmetyki dla osób noszących soczewki

Do codziennej pielęgnacji twarzy i wykonywania makijażu najlepiej używać bezzapachowych, hypoalergicznych oraz beztłuszczowych kosmetyków. Nie powodują one podrażnień i mogą ich używać osoby noszące, zarówno soczewki kolorowe, jak i korekcyjne. Niektóre marki kosmetyczne oferują szereg przeróżnych kosmetyków przeznaczonych tylko dla osób, które noszą szkła kontaktowe.

Puder prasowany mniej się obsypuje niż sypki, dlatego zmniejsza on ryzyko dostania się jego drobinek do oka. Kosmetyku nie należy nakładać w miejsca pod oczami oraz na powieki. Do malowania rzęs najlepiej wybrać trwały wodoodporny tusz pogrubiający, który nie rozmazuje się i nie kruszy. Kobietom, które noszą soczewki kontaktowe, nie poleca się przyklejania sztucznych rzęs. Klej może podrażnić oko lub wywołać alergię. Efekt sztucznych rzęs uzyska się, stosując tusz pogrubiający. Sypkie cienie lepiej zastąpić kremowymi, które nie obsypują się i nie opadają na skórę.

Jak dbać o soczewki kontaktowe przy makijażu?

Stosując soczewki kontaktowe, należy pamiętać o higienie i przed wykonaniem makijażu trzeba zawsze dokładnie umyć ręce. Ryzyko infekcji oka zmniejszy regularne mycie i wymiana pędzli, kiedy zaczną gubić włosie. Nie należy również pożyczać swoich kosmetyków innym osobom.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz