Skuteczna ochrona przed słońcem - co i jak stosować?

​Lato wraz z towarzyszącymi mu wysokimi temperaturami to czas, na który czekamy przez większą część roku. Nasza skóra uwielbia ciepłe, słoneczne promienie, plażowanie, aktywność na świeżym powietrzu. W ferworze letniego szaleństwa nie zapominaj jednak o ochronie przeciwsłonecznej.

Co wybrać do ochrony przeciwsłonecznej skóry?

Skóra narażona jest na szkodliwy wpływ promieniowania UVA i UVB. Fale elektromagnetyczne długie, czyli promieniowanie UVA docierają do głębokich warstw skóry, uszkadzając strukturę komórkową. Zagrażające jej kondycji wolne rodniki bezpośrednio wpływają na starzenie się, utratę jędrności, widoczny efekt przesuszenia i zmarszczenia. Unikaj fotostarzenia się skóry, stosując kremy do twarzy z wysokim filtrem spf przez cały rok, gdyż to promieniowanie dociera do nas niezależnie od pory roku. Do ochrony przeciwsłonecznej ciała wybierz kosmetyki, zawierające filtry UVA i UVB. Dzięki nim możesz bezpiecznie przebywać na słońcu w czasie, określonym wartością liczbową na opakowaniu, doliczonym do czasu bezpiecznej ekspozycji. 

Ochrona twarzy i ciała przed słońcem - jakie kosmetyki?

Kosmetyki do opalania najbardziej znanych marek zaskakują wysoką jakością. Szeroki wybór rodzajów, konsystencji, kompozycji zapachowych oraz składników dodatkowych, pozwalających zadbać o kondycję skóry latem to gwarancja skutecznej ochrony zarówno przed fotostarzeniem i rozwojem chorób skóry. Wybierz balsam do opalania o lekkiej formule, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Do wyboru masz ponadto spraye do opalania, mleczka oraz olejki do opalania. Najskuteczniejsze są produkty z wysokim filtrem spf, 30 lub 50. Dzięki nim czas bezpiecznej ekspozycji wynosi około godziny. Przy wyborze kosmetyków do opalania bierz pod uwagę indywidualne potrzeby. W ofercie producentów znajdziesz produkty dla dzieci, dedykowane dla wrażliwej skóry, hipoalergiczne i bezzapachowe. Dobrym wyborem są również kosmetyki wodoodporne. 

Jak stosować kosmetyki do opalania, by były skuteczne?

Skuteczność kosmetyków do opalania pojawia się wraz z dokładnym wniknięciem formuły produktu w skórę. Stosuj preparaty do opalania przed wyjściem na słońce, a trakcie ekspozycji ponawiaj aplikację zgodnie z zapisem, zapewniającym o bezpiecznej ekspozycji. Warto ponawiać aplikację częściej jeżeli przebywasz na mocnym słońcu, często korzystasz z chłodzącej kąpieli, obficie się pocisz oraz w przypadku dzieci. Wodoodporne kosmetyki do opalania są trudniej zmywalne, jednak nie są całkowicie odporne na działanie wody. W przypadku ich stosowania również należy ponawiać aplikację w trakcie plażowania i wodnych kąpieli. 

Co powinien zawierać dobry balsam do opalania?

Balsam do opalania o dobrym składzie powinien zawierać substancje silnie nawilżające, jak masło shea. Dzięki nim możesz cieszyć się jednocześnie ochroną przeciwsłoneczną i dogłębnym nawilżeniem skóry. Lekkie konsystencje cechuje doskonała wchłanialność oraz brak tłustych śladów na ubraniu. Dzięki temu możesz stosować skuteczną ochronę przeciwsłoneczną nie tylko na plaży, ale podczas codziennych wyjść w ciepłe, słoneczne dni. Wybierz balsam do opalania o delikatnej, pachnącej kompozycji, który nada skórze wyjątkowy, subtelny zapach lub wersję bezzapachową, którą możesz zestawić z ulubioną mgiełką do ciała na lato.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz