Pudry mineralne - właściwości płynące prosto z natury

Nasza skóra codziennie jest narażona na szkodliwe czynniki. Zanieczyszczenie powietrza, zła dieta i stres powodują, że często staje się szara lub pojawiają się na niej różnego rodzaju niedoskonałości. Zakrywamy je sztucznymi kosmetykami, które zamiast nam pomóc, tylko pogarszają sprawę. W takich przypadkach na pomoc przychodzą pudry mineralne, które nie tylko kamuflują, ale też odżywiają naszą skórę. 

Jeszcze niedawno, pudry mineralne były mało popularnym kosmetykiem w Polsce. Jednak z czasem ten koreański sekret stał się coraz bardziej rozpoznawalny. Obecnie do tego typu kosmetyków przekonali się nawet najwięksi sceptycy. 

Właściwości pudrów mineralnych 

Kosmetyki mineralne w czystej postaci to nic innego jak sproszkowane minerały. Zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, co skutecznie chroni twarz przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Jak wiadomo, z natury płynie samo dobro, dlatego przy codziennej pielęgnacji dobrze wybierać produkty, które nie posiadają sztucznych dodatków. 
Pudry mineralne nie mają w sobie wosków, silikonów i innych substancji, które zatykają pory i sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych. 

Gdzie kupić puder mineralny?

Aby dobrać najlepszy puder mineralny, najlepiej skorzystać ze sklepu, który specjalizuje się w kosmetykach naturalnych. Taki właśnie jest puder ze sklepu internetowego https://domiuroda.pl . Możesz wybrać spośród kilku rodzajów pudrów, a dodatkowo zapoznać się z innymi kosmetykami mineralnymi. 

Twarz to nasza wizytówka, dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej się prezentowała. Dobre samopoczucie zależy w dużej mierze od tego, jak wyglądamy. Aby odpowiednio zadbać o cerę, należy zwrócić uwagę na to co jemy, ale też z czego składają się nasze kosmetyki. Puder mineralny nie tylko poprawia wygląd skóry, ale dodatkowo odżywi ją i ochroni. 

Pudry mineralne - opinie 

Jest wiele opinii na temat pudrów mineralnych. To, co się podoba najbardziej, to przede wszystkim połączenie produktu, który faktycznie kamufluje wszystkie niedoskonałości, a dodatkowo łagodzi podrażnienia i działa antybakteryjnie. Dodatkowo kosmetyki te łączą w sobie coś, co jeszcze niedawno się wykluczało. Z jednej strony zapewniają idealne krycie, a z drugiej dają uczucie lekkości. Dzięki temu nie czujemy “maski” na twarzy, a nasza skóra oddycha cały dzień. Następnym zdecydowanym plusem, który wymienia wiele kobiet, jest to, że kosmetyk ten jest bardzo uniwersalny. Sprawdza się do każdego typu cery. Niezależnie, czy jesteś posiadaczką tłustej, mieszanej, suchej, czy normalnej skóry - puder mineralny będzie dobrym wyborem. Produkt ten ujednolica skórę i wyrównuje koloryt. 

pudry mineralne

Jak nakładać puder mineralny? 

Wiele obaw, które powstają przed zakupem pudru mineralnego, odnosi się do jego aplikacji. Jego sypka konsystencja może nieco zniechęcić, ale tak naprawdę tego typu kosmetyki są bardzo wygodne w użytkowaniu. 

Aplikacja nie zajmuje więcej czasu niż w przypadku “tradycyjnych” pudrów. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel, którym będziemy nakładać kosmetyk. Można to zrobić na dwa sposoby: na sucho i na mokro. Warto wypróbować oba i zobaczyć, który bardziej się sprawdza. W tym drugim przypadku, przed nałożeniem pudru, należy lekko namoczyć końcówkę pędzelka. Często ta technika zapewnia nieco lepsze utrwalenie. 

 

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz