Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji laserowej

Stosowanie kremów z filtrem zamiast balsamów, picie dużej ilości wody, unikanie kosmetyków złuszczających. Sprawdź, jak jeszcze dbać o skórę po zabiegu.

W trakcie zabiegu trwałej depilacji wiązka lasera dociera do melaniny znajdującej się w mieszkach włosowych i je niszczy, co sprawia, że niechciane włoski przestają odrastać raz na zawsze. To zabieg całkowicie bezpieczny. Dzięki nowoczesnym urządzeniom coraz mniej bolesna staja się też depilacja laserowa. Warszawa i okolice mają wiele gabinetów z nowoczesnym sprzętem. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, a podrażnienia po nim jak najmniejsze, musisz odpowiednio zadbać o skórę zarówno po depilacji laserowej, jak i tuż przed zabiegiem. Zobacz, co robić, a czego zdecydowanie unikać.

1. Zadbaj o nawilżenie

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być lekko podrażniona i przesuszona. Dlatego zadbaj o jej prawidłowe nawilżenie. Po prysznicu stosuj silnie nawilżające balsamy z dodatkiem alantoiny, pantenolu czy wyciągu z aloesu.
Te substancje mają działanie łagodzące i regenerujące. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz stosować bardziej odżywcze balsamy z dodatkiem lipidów, na przykład ceramidów czy olejków. Pomogą one odbudować naturalną barierę ochronną skóry, dzięki czemu będzie mniej narażona na podrażnienia.

2. Krem z SPF 30 to Twój nowy przyjaciel

Po depilacji laserowej, a także przed kolejnym zabiegiem, całkowicie unikaj słońca. Na okolice, które były poddane zabiegowi nakładaj krem z SPF minimum 30. Także zimą na twarz, jeśli usuwałaś na przykład wąsik. Gdy jesteś na urlopie w egzotycznym miejscu, filtr to często za mało. Noś wtedy ubrania z długim rękawem i chroń się na plaży pod parasolem. To bardzo ważne, bo na opalonej skórze zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów. Z kolei opalanie tuż po depilacji może doprowadzić do powstania przebarwień na skórze.

3. Zrezygnuj z agresywnych zabiegów

Bezpośrednio po depilacji, najlepiej przez pierwsze trzy, cztery dni unikaj sauny, basenu czy siłowni. Skóra może być wtedy podrażniona i ciepło oraz wysiłek fizyczny mogą to nasilić, a dodatkowo sprzyjać miejscowym infekcjom. Tuż po zabiegu, a także przed kolejnymi, unikaj kosmetyków z kwasami owocowymi, na przykład glikolowym czy salicylowym, kosmetyków z retinolem, silnych zabiegów złuszczających, a nawet intensywnych peelingów domowych. One także mogą powodować podrażnienia skóry. Przyjmowanie doustne pochodnych retinolu czy innych leków fotouczulających jest zabronione w trakcie serii zabiegów, a także już na pół roku przed pierwszym zabiegiem w przypadku retinoidów.

4. Pij dużo wody

Zwłaszcza dzień przed kolejnym zabiegiem. Dzięki temu Twoja skóra będzie dobrze nawodniona, co znacznie zmniejszy ryzyko podrażnień. Regularne picie minimum 1,5-2 litrów wody dziennie ma też wiele innych korzyści - cała Twoja skóra, w tym na twarzy, staje się dużo bardziej sprężysta, a drobne zmarszczki są na niej mniej widoczne.

5. Unikaj wosku oraz depilatora

Jeśli to Twoja regularna metoda pozbywania się włosków, musisz z niej zrezygnować. Tak naprawdę włoski nie mogą być wyrywane na około miesiąc przed zabiegiem. To tyczy się także usuwania tych pojedynczych pęsetą. Oczywiście między zabiegami możesz usuwać włoski, ale tylko maszynką lub kremem, bo nie usuwają ich one z cebulkami, co mogłoby pogorszyć efekty zabiegu. Z kremu zrezygnuj jednak już na tydzień przed depilacją i pozostań przy maszynce.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz