Medyczna marihuana

Marihuana od lat nie przestaje budzić wielu kontrowersji. Ma to związek z psychoaktywnym działaniem rośliny. Mimo iż jej posiadanie i uprawa są nielegalne w wielu miejscach na świecie, coraz więcej mówi się również o niezwykłych właściwościach leczniczych marihuany. Dlatego też wzbudza ona spore zainteresowanie wśród lekarzy oraz naukowców. Czym jest medyczna marihuana i jakie dolegliwości można dzięki niej zwalczyć? Gdzie można kupić medyczną marihuanę?

Czym jest medyczna marihuana?

Marihuana to suszone lub fermentowane kwiatostany żeńskie roślin o nazwie konopie indyjskie. Pod nazwą medyczna marihuana kryje się tak naprawdę zwykła marihuana, której używa się jednak do celów leczniczych. Zazwyczaj w leczeniu stosowane są odmiany o niskiej zawartości THC i dużej CBD, które nie mają działania psychoaktywnego. Z kolei jej wpływ na wiele poważnych chorób jest naprawdę imponujący. Medyczna marihuana może mieć różną postać, na przykład suszu, oleju lub pasty.

marihuana

Niezwykłe działanie konopi

Marihuana znana jest przede wszystkim ze swojego działania psychoaktywnego. Pod jej wpływem dochodzi do zmiany percepcji czasu i odległości oraz obrazu ciała. Przeżyciom tym towarzyszy dobre samopoczucie, euforia, wyższa samoocena, odprężenie, spadek samokontroli, uczucie wyostrzenia zmysłów i lepszego rozumienia świata, wielomówność oraz napadowy śmiech. Czasami skutkiem palenia marihuany jest także senność i nadmierne uspokojenie. Wszystkie te działania marihuana zawdzięcza zawartości związku chemicznego o nazwie tetrahydrokannabinol (w skrócie THS). To właśnie z tego powodu jest ona uznawana za niebezpieczny narkotyk, którego uprawa i posiadanie w wielu krajach jest nielegalne. Jak się jednak okazuje, marihuana ma jeszcze inne właściwości. Już od wieków miała ona swoje zastosowanie w medycynie ludowej. 

Na terenach starożytnych Indii i Chin, jej kwiaty były wykorzystywane w celu leczenia zmian skórnych takich jak owrzodzenia, czy poparzenia. Natomiast nasiona marihuany były stosowane jako lekarstwo o działaniu przeciwzapalnym, przeczyszczającym i odrobaczającym. Wytwarzany z konopi olej, stosowano jako odżywkę poprawiającą kondycję włosów. Natomiast żywiczny wyciąg z tej rośliny stanowił bazę napoju alkoholowego, który miał uśmierzać migrenowe bóle głowy oraz stanowił naturalny środek ułatwiający zasypianie. Współcześnie wiele badań potwierdza niezwykłe, lecznicze właściwości marihuany. Jest ona pomocna w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym i nowotworów oraz pobudzaniu apetytu u chorych na AIDS.

Medyczna marihuana jest również niezwykle pomocna w znoszeniu złego samopoczucia podczas chemioterapii – łagodzi nudności oraz bóle. Według badań, kannabinoidy mogą również pomóc w leczeniu glejaka wielopostaciowego, który jest uważany za jedną z najbardziej śmiertelnych form guza mózgu. Wstrzyknięte do guza aktywne składniki marihuany są w stanie zahamować proces wytwarzania naczyń krwionośnych i doprowadzić do zagłodzenia guza. Wykazano także terapeutyczne działanie marihuany w przypadku epilepsji, miażdżycy, czy cukrzycy. Medyczna marihuana może więc pomóc wielu poważnie chorym osobom.

Gdzie kupić medyczną marihuanę?

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, handlowanie suszem konopi indyjskiej jest nielegalne. Dlatego też osoby chore często mają ograniczony dostęp do tej leczniczej substancji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku sprzedaży nasion tej rośliny. Sklep internetowy Ganjafarmer.com.pl oferuje w pełni legalny zakup najwyższej jakości nasion konopi indyjskiej"

"W sklepie GanjaFarmer.com.pl znajdziesz najwyższej jakości holenderskie nasiona konopi indyjskich. Kupując u nas masz gwarancję że otrzymasz świeże, silne i zdrowe ziarna najlepszych odmian marihuany"

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz