Leksykon odpowiedzialnego opalania

Plaża, morze, wysoka temperatura, słońce, koktajle z palemką – właśnie z tym większości z nas kojarzą się beztroskie wakacje. Jednak nawet w czasie błogiego odpoczynku nie powinniśmy zapominać o niewidocznych dla oka wrogach naszego zdrowia i urody. Mowa o promieniowaniu UV, które emitowane jest przez słońce. Ta gorąca gwiazda, która wpływa na poprawę naszego samopoczucia, może niestety negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry, a nawet zdrowia. Słońce emituje bowiem ultrafiolet w zakresie UVA, UVB, UVC, z czego ok. 97% ultrafioletu docierającego do ziemi to UVA.

Warto wiedzieć, że…

…promieniowanie UVA jest najbardziej niebezpieczne ze wszystkich rodzajów promieniowania. Te promienie mają długie fale i wnikają głęboko w skórę. Właśnie dlatego mają wpływ na przedwczesne starzenie się skóry, tworzenie się zmarszczek i przebarwień. Nasz organizm nie czuje działania tych promieni, więc nie może nas też przed nimi ostrzec.

Ze słońca korzystaj odpowiedzialnie

Całkowite wykluczenie kąpieli słonecznych dla niektórych wydaje się być niemożliwe. To relaksujące chwile, które wpływają na poprawę naszego samopoczucia. W takim wypadku najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka i odpowiedzialne podejście do tematu. Stosowanie się do kilku prostych zasad ustrzeże bowiem przed przykrymi konsekwencjami.

O kąpielach słonecznych warto pomyśleć już na dłuższy czas przed urlopem. Co najmniej miesiąc przed planowanymi wakacjami zacznijmy stosować tabletki z karotenem, które wspomagają brązowienie skóry i wychwytują wolne rodniki. Zawczasu skompletujmy również swoją wakacyjną kosmetyczkę. Wysokiej jakości kremy z wysokim filtrem to podstawa odpowiedniej pielęgnacji. Marka LR Helath&Beauty ma w swojej ofercie linię produktów Aloe Vera Sun do opalania z różnym faktorem ochrony przeciwsłonecznej (SPF). W pierwszych dniach ekspozycji na słońcu warto stosować krem z bardzo wysokim filtrem. Odpowiednią ochronę skóry zapewni nam LR Health&Beauty Aloe Vera – krem przeciwsłoneczny SPF 50.

Ochrona skóry

Oprócz ochrony przed słońcem kosmetyk ten dogłębnie nawilża (40% Aloe Vera). Jest odpowiedni dla wrażliwych typów skóry oraz dla dzieci. Najlepiej stosować go min. 20 minut przed wyjściem na słońce. Kiedy już jesteśmy na plaży wygodnym rozwiązaniem może okazać się spray. LR Health&Beauty Aloe Vera sprey przeciwsłoneczny Activ SPF 30 jest łatwy w aplikacji i wodoodporny. Do twarzy najlepiej zaopatrzyć się w oddzielny krem. Krem przeciwsłoneczny anti-anging ochroni przed przedwczesnym fotostarzeniem wrażliwych partii skóry. W czasie wakacji można stosować go zamiast kremu na dzień.

Ciężkie powroty

Powroty z wakacji bywają ciężkie, jednak nie muszą takie być, kiedy podczas wypoczynku odpowiednio dbaliśmy o swoją skórę. Dzięki regularnemu stosowaniu filtrów powinna wyglądać na nawilżoną, zdrową i lekko muśniętą słońcem. Po urlopie nie zapominajmy jednak o odpowiedniej pielęgnacji, która powinna trwać przez cały rok – bez względu na pogodę. Stosowanie nawilżających kosmetyków, jak np. delikatny krem pielęgnacyjny LR Health&Beauty Aloe Vera 30% wpłynie na sprężystość, jędrność i promienny wygląd skóry. Krem od LR Health&Beaty można stosować również na całe ciało. Wspomaga naturalną barierę ochronną skóry oraz sprawia, że staje się gładka i delikatna. Jego wielkim plusem jest fakt, że szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Stosując się do tych kilku prostych zasad możemy mieć pewność, że z wakacji wrócimy opaleni i w świetnym humorze, a nasza skóra pozostanie w dobre kondycji jeszcze przez bardzo długi czas.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz