Redakcja
funner.pl
Jeszcze parę lat wstecz, wykonywanie tatuażu wiązało się z poważną decyzją, podjętą do końca życia. Obecnie istnieją sprawdzone metody, które pozwalają na skuteczne, bezpieczne i trwałe pozbycie się przykrej pamiątki sprzed lat. Usuwanie tatuażu nie musi kojarzyć się z poważnym zabiegiem chirurgicznym, bliznami, czy brzydkimi pozostałościami po pigmencie. Aktualne sposoby, pozwalają na całkowite oczyszczenie skóry z tatuażu.
Powodów do usunięcia tatuażu może być naprawdę wiele. Z wiekiem zmienia się gust, upodobanie, czasem partner, czy praca, która jest zobowiązująca. Zabieg z pozoru niemożliwy, dzisiaj pozwala bezpiecznie usunąć niechciany tatuaż. Obecna medycyna dysponuje tak zaawansowanymi technologiami, że pozbycie się tatuażu nie jestem już problemem.
Laserowe usuwanie tatuażu polega na poddaniu powierzchni skóry działaniu impulsów świetlnych. Dzięki nim zlokalizowany pod skórą barwnik ulega rozproszeniu i rozbiciu. W efekcie układ odpornościowy sam usuwa pigment i pozostawia skórę czystą. Czy usuwanie laserowe zawsze jest skuteczne? To zależy od wielu czynników, m.in: rodzaju skóry, gęstości barwnika oraz głębokości jego naniesienia, koloru oraz wielkości. Bardzo często, gdy istnieje ryzyko pozostawienia jakichkolwiek śladów starego tatuażu, wykonuje się inny, nowy w tym samym miejscu.
Laserowe usuwanie tatuażu wiąże się z odczuwaniem lekkiego pieczenia skóry. Nie jest to jednak uczucie, które można porównać do czynności podskórnego podawania pigmentu. Wyczuwalność stosowanej metody jest kwestią mocno indywidualną, wszystko zależy od progu bólu dalej osoby. Podczas laserowego usuwania pigmentu stosuje się sposoby, które mają pomóc pacjentowi uzyskać jak największy komfort podczas zabiegu. Z tego względu wykonuje się schładzanie ciała pacjenta, np.: zimnym powietrzem lub żelem chłodzącym, bądź profesjonalnym sprzętem, który dostępny jest wyłącznie w specjalistycznych gabinetach, które oferują takie usługi.
Każdorazowe usuwanie tatuażu uwarunkowane jest wielkością oraz gęstością pigmentu. Ważne są także indywidualne predyspozycje pacjenta. Warto podkreślić, że prawie nigdy zabieg ten nie kończy się na jednym spotkaniu. Tak jak wykonywanie tatuażu może trwać kilka sesji, tak i usuwanie będzie rozłożone w czasie. Z tego względu ciężko jest określić długość trwania takiego zabiegu. Pod uwagę należy też wziąć kolor skóry oraz reakcję na układ immunologiczny.
Głównym przeciwwskazaniem do skorzystania z usługi usuwania tatuażu są schorzenia tkanki łącznej. Osoby, które posiadają ciemny fototyp skóry również powinny zrezygnować z tego zabiegu. Usuwanie tatuażu nie jest zalecane wśród osób, które posiadają skórę skłonną do powstawania przerosłych blizn. Kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią, również nie mogą skorzystać z usuwania tatuażu. Aby pozbyć się nieestetycznego pigmentu na skórze, należy mieć skórę odpowiednio przygotowaną, na pewno nie świeżo opaloną. Na miesiąc przez zabiegiem wymaga się zaprzestania chodzenia do solarium lub wystawiania skóry na promieniowanie słoneczne. Więcej...
funner.pl
Informacje z pierwszej ręki
Publikujemy wiele ciekawych artykułów związanych z show biznesem, modą, muzyką czy zdrowym stylem życia
Bądź z nami na bieżąco
E-mail: edytor@funner.pl