Jak zdrowa żywność wpływa na samopoczucie?

​Na nasz nastrój wpływa wiele czynników. Ludzie, jakimi się otaczamy, podejście do wydarzeń, w których uczestniczymy, poziom aktywności fizycznej, a nawet pogoda – geneza naszego samopoczucia jest naprawdę zróżnicowana. Mimo swego rodzaju mody na zdrowy tryb życia nadal spora grupa osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotną rolę w tym kontekście odgrywa również skład naszego codziennego jadłospisu. Tym bardziej że sięganie po zdrową żywność może sprawić, że poprawi się nasz komfort psychiczny i na wiele spraw spojrzymy z większą przychylnością.

Zdrowa żywność – dlaczego warto włączyć ją do swojej diety?

Spadek nastroju, złe samopoczucie, stany lękowe, negatywne myśli to problemy, które na dobrą sprawę mogą dotknąć każdego z nas. Niekiedy na występowanie takich objawów istotny wpływ ma skład spożywanych przez nas posiłków. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie odpowiednich modyfikacji do swojego dotychczasowego jadłospisu.

Jedząc owoce, warzywa i inne produkty bogate w witaminy oraz składniki odżywcze można zauważyć, że nastąpią korzystne zmiany w zakresie naszych zdolności umysłowych i podejścia do życia. Dzięki zbilansowanej diecie możliwe jest zredukowanie uczucia rozdrażnienia, kłopotów z koncentracją, czy skłonności do agresji. A właśnie takie objawy zauważa się, gdy zbyt często sięga się po używki, napoje energetyczne albo słodycze. Warto pamiętać, że pomiędzy układem pokarmowym a nerwowym istnieją znaczące zależności.

Kaloryczne przekąski oraz wysoko przetworzone produkty powinna zastąpić zdrowa żywność. Takie jedzenie określa się również mianem naturalnego. Jego wyróżnik stanowi fakt, że produkowane jest w ekologiczny sposób, z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Są to zatem artykuły spożywcze pozbawione konserwantów. Żywność ekologiczną w atrakcyjnych cenach kupisz na https://jawo2008.pl/. To sklep internetowy, oferujący szeroki asortyment tego typ  produktów – zajrzyj tam, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Superfoods – co to takiego?

Superfoods to termin oficjalnie wprowadzony pod koniec XX wieku. Odnosi się do tak zwanej superżywności, czyli pełnowartościowych, naturalnych i nieprzetworzonych produktów, obfitujących w istotne dla naszego zdrowia składniki odżywcze. Ich regularne spożywanie ma korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Lista tego typu produktów jest dość długa. Jednak najbardziej znane superfoods, które można włączyć do swojej diety to:

 • jagody goji,
 • jagody acai,
 • amarantus,
 • zielony jęczmień,
 • komosa ryżowa,
 • czystek,
 • spirulina,
 • nasiona chia,
 • kasza jaglana,
 • jarmuż,
 • chlorella,
 • babka płesznik,
 • siemię lniane,
 • miód oraz produkty pszczele.

Zdrowa żywność a samopoczucie – podsumowanie

Jesteś tym, co jesz – nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Jest ono trafne, ponieważ dieta bezpośrednio przekłada się na stan naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dla przykładu częste objadanie się żywnością typu fast food sprawia, że tylko przez chwilę jesteśmy nasyceni. Później bardzo szybko robimy się głodni, co może skutecznie psuć nasz humor. Spożywanie takich produktów sprzyja również przybieraniu na wadze, przez co ogarnia nas smutek wynikający z obniżonej samooceny. Dlatego warto poznać najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, wcielić je w życie i zrobić wszystko, aby stosowanie się do nich weszło nam w nawyk.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz