Jak działa catering dietetyczny?

​Być może myślałeś kiedyś o tym, w jaki sposób działa catering dietetyczny. Klienci mają przecież zróżnicowane oczekiwania. Na pewno konieczny jest odpowiedni zespół, plan i zaufani dostawcy. Przekonaj się, jak to wygląda od momentu opracowania menu aż do dostawy posiłków pod wskazany przez klientów adres.

Jak działa catering dietetyczny — etapy

Jak to jest, że możesz zamówić catering dietetyczny Chorzów, w Rudzie Śląskiej lub innym miejscu w Polsce i masz gwarancję, że wszędzie będzie smakować tak samo? To możliwe dzięki dokładnie przemyślanej kolejności pracy. Na pierwszym etapie eksperci opracowują idealne menu. W związku z tym konieczne jest określenie między innymi:

 • kaloryczności,
 • ilości makroskładników,
 • składników, które trzeba wykluczyć w dietach eliminacyjnych,
 • walorów smakowych, zapachowych oraz estetycznych.

Na drugim etapie firma odpowiedzialna za przygotowanie cateringu dietetycznego zamawia produkty u sprawdzonych dostawców. W przypadku usługodawcy, który dba o jakość swojej diety pudełkowej, każda dostawa jest dokładnie sprawdzana. Na trzecim etapie następuje przygotowywanie posiłków w kuchni. Wszystko to odbywa się z zachowaniem wyśrubowanych standardów higieny oraz bezpieczeństwa żywności. Czwarty etap to zapakowanie posiłków, a także przekazanie ich do firmy kurierskiej. W związku z tym, jeśli interesuje Cię na przykład catering dietetyczny Ruda Śląska, nie stanowi to żadnego problemu. Na dokładnie oznaczonych torbach pojawiają się także informacje, które dotyczą:

 • adresu,
 • rodzaju diety,
 • rozkładu makroskładników.

W ten sposób zarówno kurierzy, jak i odbiorcy usług mają pewność, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami. 

Ostatnim etapem jest oczywiście dostawa pod wskazany adres. Dla przykładu, jeśli kurier dostarcza Twój catering dietetyczny w Zabrzu, przyjeżdża specjalnym samochodem wyposażonym w chłodnie, które są przystosowane do transportu żywności. Z kolei dzięki wysokiej jakości opakowaniom, Twoim daniom nie grozi zgniecenie ani przemieszczanie się. 

Jak działa catering dietetyczny — warianty zestawów

Bez względu na to, czy decydujesz się na catering dietetyczny Zabrze, czy też catering w innym mieście w Polsce, w przypadku dobrych usługodawców, masz bogaty wybór. Dostępne warianty diet to na przykład:

 • Optimal,
 • Vege.
 • Vege+Fish,
 • Rodzinny Box,
 • Mom2Be,
 • Low IG,
 • Keto,
 • Hashimoto.

Każdy rodzaj zestawów, które będą przychodzić pod Twój adres, odpowiada innym oczekiwaniom. Ludzie mają bowiem zróżnicowane preferencje, a także wskazania od dietetyków oraz lekarzy. Tym sposobem osoby, które nie powinny spożywać laktozy oraz glutenu, z pewnością korzystają na cateringu dietetycznym z niskim IG, czyli Low IG. Z kolei dla mam w ciąży nieoceniony staje się wariant Mom2Be. 

Jak widać to tylko niewielka część możliwych rozwiązań. Decydując się na wykupienie konkretnego cateringu dietetycznego, koniecznie zastanów się zatem nad Twoimi priorytetami, które dotyczą żywienia. Nie jest również złym pomysłem skontaktowanie się z usługodawcą. W takich przypadkach można uzyskać fachowe doradztwo. 

Jak działa catering dietetyczny — Twoja wygoda

Omówiliśmy już, jak wygląda „od kuchni” catering dietetyczny. Ważne jednak, aby mieć świadomość, jakie korzyści niesie korzystanie z tej usługi dla klientów. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w której dana osoba zdecydowała się skorzystać ze sprawdzonego usługodawcy.

Przede wszystkim korzyścią jest wygoda. Bez względu na to, czy jesteś w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, czy na przykład Zabrzu, nie musisz chodzić na zakupy. Wszystkie posiłki kurierzy dostarczają bowiem pod Twój adres. Po drugie, możesz cieszyć się zróżnicowanym żywieniem i oszczędnością czasu. Wizyty w sklepach spożywczych oraz supermarketach są mocno angażujące, a dodatkowo często może zabraknąć pomysłów na kolejny posiłek. 

Ciekawe przepisy są zatem niewątpliwą zaletą korzystania z dobrej firmy, która oferuje catering dietetyczny. Ponadto, jeśli ktoś gotuje samodzielnie, trudniej jest kontrolować kaloryczność. Nie stanowi to jednak żadnego problemu w przypadku osób, które decydują się na sprawdzoną dietę pudełkową. Koniecznie sprawdź opisywane rozwiązanie!

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz