Implanty - jakie są ich rodzaje?

Dziedzina zwana implantologią to aktualnie najlepsza metoda na to, aby precyzyjnie uzupełnić braki w uzębieniu. Implant jest przede wszystkim niezwykle trwały, eliminuje dyskomfort, który często powstaje przy używaniu ruchomych protez. Czym tak naprawdę jest implant i do czego służy oraz kto może z niego skorzystać?

Implantem nazywa się niewielkich rozmiarów śrubę tytanową. Wszczepia się nią w kość szczęki i to ona zastępuje naturalny korzeń zęba. Na jej podstawie zakładana jest tzw. korona, która może być albo porcelanowa, albo ceramiczna. Odcień korony można oczywiście dopasować do naturalnego odcienia pozostałych zębów, tak by nie wyróżniała się ona za mocno, na tle innych. Specjaliści twierdzą, że posiadanie takiego implantu niczym nie różni się od tradycyjnego zęba, jest natomiast o wiele wygodniejsze niż noszenie ruchomej protezy, która bardzo często wiąże się z niemały dyskomfortem. 

Wyróżnia się wiele rodzajów implantów, które różnią się systemami implantologicznymir. Najczęściej zakładane implanty to:

  • Niemiecki Sky
  • Szwajcarki Nobel Biocare, Straumann, Camlog
  • Izraelski Alpha-Bio
  • Izraelski Adin
  • Koreański Dentis
  • Amerykański Bicon, Keystone, Biomet 3i, BioHorizons, Astra Tech, Intra-Lock, Zimmer

Koszt wstawienia implantu jest bardzo różny i zależy nie tylko jego ceny wyprodukowania, lecz poniesionych kosztów marketingowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do typu implantu warto skontaktować się z zaufanym stomatologiem, który podpowie, który z wyżej wymienionych będzie odpowiedni. 

Implanty zębów Kraków

Ile tak naprawdę kosztuje wstawienie implantu i jaki gabinet stomatologiczny wybrać? W Krakowie znajduje się z pewnością dużo doświadczonych profesjonalistów, którzy doskonale wykonują takie zabiegi chirurgiczne. Przed podjęciem decyzji warto poszukać opinii na temat danego stomatologa. Cena za wszczepienie implantu zaczyna się od 1800 zł i może sięgnąć nawet 4000 zł. Skąd taka rozbieżność? Wszystko uwarunkowane jest zaleceniami specjalisty co do systemu implantu oraz jego osobistą wyceną porad czy konsultacji. Do tego należy doliczyć oczywiście konsultacje, diagnostykę radiologiczną oraz założenie korony porcelanowej na implant. Średnia wycena za wszystkie porady oraz zabiegi wynosi ok. 3550 zł. 

Zabieg ten, dla niektórych może być sporym obciążeniem pieniężnym. Istnieje możliwość uzyskania środków na zabieg implantologiczny na 0% (RRSO 0%).

Rozważasz skorzystanie z ratalnej spłaty za zabieg implantologiczny ? Sprawdź więcej TUTAJ >>

Wstawianie implantu to zabieg chirurgiczny, który może być wykonany jednofazowo lub dwufazowo. Zanim jednak dojdzie to jakiegokolwiek wszczepiania musi zajść bardzo szczegółowa konsultacja z implantologiem. W trakcie rozmowy muszą zostać poruszone takie kwestie jak ustalenie aktualnego stanu zdrowia oraz określenie przebytych bądź obecnych chorób. Co więcej, pod lupę brane są także przyjmowane leki oraz ich zastosowanie. Wszczepienie implantu nie jest możliwe w trakcie: ciąży, przy cukrzycy, nowotworach, osteoporozie czy nawet podczas palenia tytoniu.

Po szczegółowym badaniu przychodzi czas na przedstawienie całego harmonogramu leczenia, wybór implantu oraz ustalenie dodatkowych informacji. Zazwyczaj całość zawiera się w dwóch spotkaniach przy pierwszym dochodzi do zabiegu chirurgicznego przy drugim do zabiegu protetycznego. Pierwszym krokiem jest jednak podanie znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu nie przekracza zwykle jednej godziny. Po zabiegu dochodzi do zrośnięcia się żywej tkanki z tytanowym implantem. Może trwać to nawet do 6 miesięcy. To właśnie wtedy przygotowuje się koronę, która będzie idealnie dopasowana do reszty zębów. 

 

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz