Czym kierować się podczas wyboru ekspresu ciśnieniowego?

Jeśli jesteśmy smakoszami kawy, to z pewnością przyda nam się profesjonalne urządzenie do jej zaparzania. Za pomocą ekspresu do kawy możliwe staje się wydobycie z ziaren głębi smaku i niezwykłego aromatu.

Nie można tego porównać do zwykłego przyrządzania naparu polegającego na zalaniu mielonej kawy wrzątkiem. Nic więc dziwnego, że ekspresy domowe Gaggia cieszą się coraz większą popularnością. Rzadko kiedy wystarczy nam jedna filiżanka małej czarnej na cały dzień. Będąc w stanie zaparzyć kawę szybko i w dowolnym momencie, z pewnością wzroście na nią zapotrzebowanie. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele ekspresów, przez co znalezienie tego odpowiedniego nie zawsze okazuje się być łatwym zadaniem. Niezależnie od tego, czy postawimy na ekspres do kawy Gaggia czy innej marki, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

O czym należy pamiętać, wybierając ekspresy Gaggia?

Miłośnikom kawy polecić można ekspresy domowe Gaggia, za pomocą których przygotują aromatyczny napar o unikalnym smaku, od którego z pewnością wspaniale będzie rozpocząć każdy poranek. Nie trzeba wtedy wychodzić z domu i stać w kolejce tylko po to, aby ktoś w pobliskiej kawiarni przygotował dla nas smaczny napar. Można wobec tego mówić o sporej oszczędności czasu i pieniędzy. Jednorazowa inwestycja w ekspres do kawy Gaggia zwraca się bardzo szybko. Jedyne o czym musimy pamiętać, to o dobraniu modelu urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Ekspresy ciśnieniowe mogą być ręczne lub automatyczne. Dużo wygodniejsze w obsłudze są oczywiście te pierwsze. Na ich korzyść przemawia też szeroki wachlarz funkcjonalności. Znika problem z samodzielnym mieleniem ziaren kawy, odmierzaniem ich odpowiedniej ilości i zaparzaniem. Ekspresy Gagia nie muszą być czyszczone od razu, gdyż wystarczy zrobić to raz na kilka użyć. Wystarczy tak naprawdę uzupełniać na bieżąco pojemniki z wodą i kawą oraz oczywiście podstawić filiżanki, w których znajdzie się aromatyczny napar.

Przy wyborze ekspresu ciśnieniowego warto mieć na uwadze pojemność pojemnika na wodę i kawę – im będą one większe, tym na dłużej wystarczą i nie będzie trzeba tak często go uzupełniać. Jeśli z urządzenia nie korzysta wiele osób, większe zbiorniki nie będą nam potrzebne bo nie ma sensu ładować ich na zapas – kawa niestety wietrzeje, traci pierwotny aromat. Mile widziane będzie dodatkowe sito, co pozwoli na szybsze zaparzanie większej ilości kawy. Trzeba mieć na uwadze to, aby było ono przystosowane do rodzaju stosowanej kawy. Kolejną kwestią będzie system spieniania i podgrzewania mleka. Tego typu funkcje sprawdzą się, jeśli nie chcemy ograniczać się wyłącznie do klasycznej małej czarnej, ale marzy nam się też café latte czy cappuccino.

Co jeszcze będzie miało znaczenie?

Wybierając ekspresy Gaggia czy innej marki, należy zwrócić uwagę na to, w jakie dodatkowe funkcje zostało wyposażone urządzenie. Mile widziana będzie możliwość regulowania emisji pary, co pozwoli na kontrolowanie tego jak bardzo ma być spienione mleko. Z kolei sposobem na uzyskanie naparu o głębszym smaku i intensywniejszym aromacie jest zdecydowanie się na zakup ekspresu z funkcją wstępnego parzenia kawy. Mile widziana jest także w tego typu urządzeniach blokada kapania. Sprowadzić powinno się obecność wbudowanej płyty lub tacki podgrzewającej, dzięki czemu filiżanki będą zawsze ciepłe, co przełoży się na dłuższe utrzymywanie optymalnej temperatury znajdującej się w nich kawy. Znaczenie będzie miała też obecność filtru ekspresu, najlepiej z węglem aktywnym, który wpływa na żywotność urządzenia. Z dodatkowych funkcjonalności wymienić można też regulację wysokości dysz i zalewanie wrzątkiem herbaty, ziół. Dobre ekspresy Gaggia pozwalają przygotować dwa napary jednocześnie, mają duży i wygodny wyświetlacz, łatwo utrzymać je w czystości, umożliwiają podpięcie zewnętrznego źródła wody.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz