Co zrobić, kiedy klasyczny jadłospis niskokaloryczny nie sprawdza się w twojej diecie? Dieta Intermittent Fasting

​Jeśli próbowałeś już wielu diet, ale niestety niskokaloryczny jadłospis się u ciebie nie sprawdził, nie poddawaj się – na wszystko znajdzie się sposób! Wypróbuj dietę Intermittent Fasting, masz w niej mniejsze wymagania i mniej posiłków. Jeśli zainteresowała cię dieta IF, przeczytaj artykuł do końca.

Czym jest dieta Intermittent Fasting?

Jeżeli nie chcesz rezygnować ze swoich ulubionych potraw, a chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, dieta Intermittent Fasting, zwana dietą okienkową, jest zapewne dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Post przerywany, bo i tak nazywa się tę dietę, opiera się na łatwym do zapamiętania i wdrożenia schemacie:

  • przejściowe okresy głodówki;
  • naprzemiennie z okresami spożywania posiłków. Czas, kiedy zjada się posiłki, nazywa się w diecie oknem żywieniowym, stąd też jej nazwa.

Dieta IF została opracowana przez Davida Zinczenko i Petera Moore’a, którzy stwierdzili, że tyjemy przez to, że jemy, kiedy mamy na to ochotę, nie zważając na porę dnia.

Zasady diety okienkowej

Zgodnie z zasadami diety powinno się jeść posiłki przez 8 godzin w ciągu doby, następnie przez 16 godzin pościć. Te 16 godzin w zupełności powinno wystarczyć, by organizm spokojnie wszystko strawił, odpoczął i się zregenerował.

Stosowane do tej pory diety zapewne wyznaczały ci inne zasady, nie miałeś tak dużej dowolności i swobody, jak w diecie IF. Dlatego też byś się nie pogubił w jej działaniu możesz skorzystać z oferty firmy cateringowej przygotowującej dietę pudełkową. Firma nazywa się Light Catering, a kupując od nich, masz pewność, że otrzymasz w pełni zbilansowane posiłki, różnorodne, w trzech wersjach kalorycznych:

  • 1200 kcal;
  • 1500 kcal;
  • 1800 kcal.

Dieta składa się z trzech sytych posiłków, na przykład przy kaloryczności 1800 kcal, śniadanie ma około 553 kcal, obiad 679 kcal, a kolacja 549 kcal.

Zalety i wady diety Intermittent Fasting

Podstawową zaletą diety okienkowej jest jej bogata różnorodność, a główną i nienaruszalną zasadą jest przestrzeganie wyznaczonego na posiłki czasu, wyłącznie w 8-godzinnym oknie żywieniowym. Podobno wystarczy stosować dietę przez trzy dni, by już zacząć chudnąć.

Co do wad diety IF na pewno będzie to ograniczenie czasowe, rzadko kto lubi tego typu warunki, niemniej, która z diet ich nie ma? Chcesz schudnąć – zastosuj się do ram czasowych!

Dieta IF Intermittent Fasting to proste zasady, możesz jeść, co chcesz, ale najlepiej jeść zdrowe i zbilansowane posiłki, które wystarczy zamówić w Light Catering. Cała twoja praca przy posiłkach ograniczy się wtedy wyłącznie do ich zjedzenia o odpowiednich porach. To chyba niewiele, jeśli chce się osiągnąć cel i schudnąć.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz