Kim byli mężczyźni życia Księżnej Diany?

Niemal od samego początku małżeństwo Księżnej Diany było nieudane, przypisywano jej liczne romanse szukając sensacji na każdym kroku. Jednak nie ciężko doszukać się przyczyny nieudanego pożycia. Księżna Diana w dniu ślubu miała jedynie 20 lat, zaś swojego narzeczonego widziała zaledwie 13 razy przed zamążpójściem. Dopiero po latach zdecydowała się wyznać, że wyzwania, jakie niosła ze sobą rola księżnej przerosły ją, a brak miłości w małżeństwie dodatkowo pogłębił te problemy. Dopełnieniem nieszczęścia było to, że książę Karol jeszcze przed ślubem pokochał swoją obecną żonę Camillę Parker Bowles i przez cały czas trwania małżeństwa nie był w stanie zrezygnować z kochanki.

Jednak nie jest ani zaskoczeniem, ani tajemnicą fakt, iż Diana również wdawała się w romanse. Jednak otaczający ją mężczyźni to nie tylko kochankowie, ale również przyjaciele i współpracownicy. Tabloidy wielokrotnie opisywały liczne romanse Królowej Ludzkich Serc, jednak w rzeczywistości większość z nich nie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Kim zatem byli mężczyźni w jej życiu?

Prawdziwe romanse

Jedno z niemal historycznych zdjęć przedstawia księżnę Dianę tańczącą w Białym Domu z Johnem Travoltą. Aktor z nostalgią wspomina tamten czas mówiąc, że nie wiedział, a także nie oczekiwał tego, że będzie miał możliwość zatańczyć z księżną Dianą. Wówczas podeszła do niego żona prezydenta Nancy Reagan i zwróciła się do niego: „To jest jej życzenie”. Aktor bez chwili zastanowienia podszedł do księżnej, delikatnie poklepał ją w ramię i zaprosił do tańca. Niezapomniana chwila trwała zaledwie piętnaście minut.

Królowa Ludzkich Serc wielokrotnie spotykała się ze sławnymi osobami, jednak do grona przyjaciół zaliczyć mogła nielicznych. Elton John jako jeden z niewielu należał do ścisłego grona bliskich jej osób. Dla jej upamiętnienia w dniu pogrzebu wykonał specjalnie dla niej zmienioną wersję piosenki „Candle in the Wind”. To pokazuje istotę ich relacji. Z kolei Michael Jackson ze smutkiem w oczach, zaraz po jej śmierci wyznał „Była taka miła, kochająca i urocza”. Mimo krótkiej znajomości – spotkali się tylko raz, w 1988 roku, za kulisami podczas występu Michaela, docenił jej dobroć.

Plotkom na temat rzekomego romansu księżnej z Bryanem Adamsem i Kevinem Costnerem nie było końca, jednak do dziś niewiele wiadomo na ich temat. Również głośno sugerowano , że doszło do czegoś pomiędzy Dianą, a królem Hiszpanii Juanem Carlosem. Jako kochanka księżnej również mianowano Willa Carlinga dawnego kapitana reprezentacji Anglii w rugby. I choć sam zainteresowany zaprzecza rzekomemu romansowi, to podczas rozprawy rozwodowej jego żona wskazywała to jako powód rozpadu małżeństwa.

mężczyżni Diany

Dla księżnej Diany niezwykle ważni byli również jej współpracownicy, jak Paul Burrell, który został jej kamerdynerem w 1987 roku. Niemal natychmiast połączyła ich niezwykle silna więź. Media głośno spekulowały na temat ich domniemanego romansu, jednak aktualnie już wiemy, że były to jedynie plotki. Burrell na królewskim dworze poznał swoją żonę, która urodziła mu dwóch synów. Niestety małżeństwo to nie przetrwało zbyt długo. Powodem była orientacja seksualna, którą Burrell latami skrywał przed światem. Księżna Diana, jako jedna z niewielu osób wiedziała, że Burrell jest homoseksualistą, i jak zaznacza kamerdyner, wiedziała, że będzie dobrze.

Prawdziwy romans księżna Diana miała ze swoim żonatym ochroniarzem Barrym Mannakee.

Z kolei powiernikiem jej najskrytszych tajemnic był Patrick Jephson – jej prywatny sekretarz. Wiedział on między innymi o jej skrywanym, trwającym pięć lat romansie z oficerem Jamesem Hewittem. Diana spotykała się z nim już po urodzeniu Harry’ego. Po tym, gdy w 1995 roku Księżna potwierdziła romans media spekulowały, że to może właśnie on jest ojcem księcia.

Ostatnim kochankiem księżnej, który wraz z nią zginął w tragicznym wypadku był producent filmowy Dodi Al. Fayed. Poznali się poprzez jego ojca Mohameda Al. Fayed, u którego księżna spędziła rodzinne wakacje z synami. Na wyjeździe tym towarzyszył Dianie przeszło 20 lat starszy biznesmen Gulu Lavani, z którym wcześniej wychodziła na randki. Biznesmen w nakręconym po śmierci Diany filmie dokumentalnym opowiadał, iż w tamtym czasie rozkwitło między nimi chwilowe uczucie, czemu stanowczo zaprzeczył bliski przyjaciel księżnej Roberto Devorik zapewniając, że między księżną a wspomnianym biznesmenem nie doszło do jakichkolwiek kontaktów fizycznych. Zdaniem Roberto zarówno rzekomy związek Diany z Gulu Lavanim jak i późniejszy z Dodi Al. Fayed był upozorowany. Księżna miała w ten sposób odegrać się na kardiologii Hasnacie Khanie. Zdaniem przyjaciół to właśnie on był prawdziwą miłością Księżnej Diany, jednak nie chciał się zgodzić na ujawnienie związku.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz