Tradycyjne przetwory. Kulinarne perły.

Tradycyjne przetwory są przysmakiem wszystkich Polaków. Do ulubionych przetworów, które królują, w naszych domowych spiżarniach zaliczamy: tradycyjne grzyby marynowane i przetwory warzywne. Wszystkie przygotowujemy według domowych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Słoiczki z przetworami kojarzą nam się z kuchnią naszych babć. To smaki dzieciństwa. Obecnie tradycyjne przetwory znów stały się bardzo popularne. Przetwory warzywne nie zawierają barwników i sztucznych polepszaczy. Są zdrowe, ekologiczne, smaczne i zdrowe. Przyrządzane samodzielnie z bogatej kompozycji polskich warzyw są idealnym dodatkiem do obiadów.

Przygotowanie przetworów jest bardzo proste. Długie jesienne wieczory to idealny czas na przygotowanie tradycyjnych przetworów. Z przyjemnością będziemy mogli korzystać z nich w zimę. Pracę zaczynamy od przygotowania słoików. Najlepsze są pół litowe. Słoiki należy wyparzyć wrzątkiem. Tradycyjne grzyby marynowane (sprawdź na: https://www.krakowskikredens24.pl/)  zalewamy octową zalewą. Ocet ma właściwości bakteriobójcze. Zagotowujemy: wodę, cukier, pieprz, ziele angielskie, liście laurowe, ocet i sól. Wszystko w odpowiednich proporcjach. Grzyby zagotowujemy osobno z dodatkiem aromatycznej cebuli. Do marynowania najlepiej nadają się królewskie borowiki, gołąbki, złote rydze, małe kurki i smaczne maślaki. Dobrze zamarynowane utrzymują swój smak i wartości odżywcze. Bardzo popularne na naszych stołach są marynowane pieczarki. Przygotowujemy je jak pozostałe grzyby. Po zamarynowaniu grzyby mają dużo lepszy smak. To zasługa przypraw dodanych do zalewy octowej. Możemy je dodawać do drobiu i ryb na zimno. Doskonałe jako dodatek do sałatek. Opieńki możemy dodawać do takich zup jak popularny krupnik. Idealnie komponują się z kaszą gryczaną i jaglaną. Tradycyjne grzyby marynowane zawierają dużo węglowodanów, witaminy D, sole mineralne, fosfor i cynk. Sekret polega na tym, aby nie mieszać ze sobą różnych gatunków. Zamarynowane w odpowiedni sposób nadają się do spożycia przez dwanaście miesięcy. Przetwory warzywne przygotowujemy w podobny sposób. Aby półki w spiżarni uginały, się pod słoikami z przetworami potrzebujemy: kapustę, ogórki, czerwoną paprykę, kalafior, pomidory, ogórki, dynię i inne warzywa.

Dawniej u każdej gospodyni nie mogło zabraknąć zimową porą tradycyjnych przetworów. Kuchnia była królestwem kobiet, które zajmowały się prowadzeniem domu. Już w starożytności starano się przedłużyć czas spożywania warzyw i innych darów natury. Warzywa konserwowano solą lub gotowano w miodzie. Z czasem powstawały nowe pomysły na konserwowanie żywności. Obecnie bez problemu zakupimy warzywa, które możemy zamknąć w słoiku. Te przygotowane z pasją w domu są najlepsze. Możemy również zadbać o elegancki wygląd słoików z przetworami. Kolorowe zakrętki i etykiety z nazwą marynowanych warzyw będą dodawały im uroku. Chętniej sięgniemy po nie mroźną zimą. Zdrowe, tanie, smaczne i szybkie w przygotowaniu. To cały sekret popularności domowych przetworów. Przetwory to bardzo smaczny wynalazek kulinarny.

Artykuł sponsorowny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz